Lebron James na celowniku całej ligi

09/06/2018
LBJ LeBron James fot./ LeBron James Instagram

Właśnie zakończył się kolejny sezon NBA. Cleveland Cavaliers przegrali do zera finał z Warriors. Nie oznacza to jednak końca emocji. Od kilku miesięcy bowiem tętnią życiem spekulacje transferowe i właśnie wchodzimy w ich decydujący okres. Najważniejsze pytanie tego offseason brzmi: Gdzie zagra LeBron James?

Oczywiście pytanie to padło już na konferencji prasowej po meczu numer 4. LBJ oczywiście nie udzielił na niego odpowiedzi. James na ten moment się nad tym jeszcze nie zastanawia:

Sponsor serwisu

“Nie mam pojęcia w tej chwili. Jedną rzeczą, którą zawsze robię, to słuchanie mojej rodziny. Moja rodzina jest ważną częścią mojej kariery i ma wielki wpływ na moje decyzje dotyczące przyszłości. Nie mam dla was na razie żadnej odpowiedzi.”

Oczywiście, jak zaznaczył później LeBron, zamierza wybrać zespół o odpowiednim poziomie talentu, gdyż zamierza zdobywać kolejne tytuły.

Opinie dotyczące tego, jak istotną rolę w procesie decyzyjnym LeBrona odgrywa rodzina potwierdził również Marc Stein z ESPN, twierdząc, iż to jedyna szansa na zostanie w Cavs:

“Fani Cavs powinni być świadomi, że szanse na pozostanie LeBrona w Cleveland są jedynie minimalnie wyższe, niż na pokonanie Warriors w serii do czterech zwycięstw. Według źródeł blisko Jamesa, jedynie błagania członków jego rodziny mogą go przekonać do przedłużenia pobytu w Cavaliers i oparcia się pokusie zmiany drużyny, jak to zrobił w 2010 i 2014 roku.”

Szanse na pozostanie LBJ w Cavs wydają się być faktycznie minimalne. Do tej pory głównymi kandydatami w wyścigu po czterokrotnego MVP ligi byli Houston Rockets, Los Angeles Lakers i Philadelphia 76ers. Jednakże zawodnicy pozostałych drużyn nie tracą czasu i już rozpoczynają (lub kontynuują) rekrutację.

Dyskutują o tym nawet zawodnicy, których jeszcze nie ma w NBA:

Oczywiście, trzeba się także przygotować na solidną porcję memów i wszelakich przeróbek:

Kopiuj link do schowka