James i Faried graczami tygodnia

12/11/2012
faried

Kenneth Faried /fot. Flickr

LeBron James z Miami Heat oraz Kenneth Faried z Denver Nuggets otrzymali nagrody dla najlepszych graczy tygodnia w swoich konferencjach za drugi tydzień rozgrywek w NBA.

LeBron był głównym ogniwem zespołu z Florydy, które poprowadziło obecnych mistrzów NBA do 3 zwycięstw i tylko jednej porażki w ostatnim tygodniu. James w każdym z tych czterech spotkań notował double-double (punkty + zbiórki) i rzucał na świetnej skuteczności 56,9%. On i Kris Humphries z Brooklyn Nets byli również najlepszymi zbierającymi ligi ze średnio 11 zbiórkami na mecz. W spotkaniu przeciwko Atlantcie Hawks, LBJ przekroczył granicę 5,000 zbiórek w karierze. [reklama]

Dla Kennetha Farieda jest to pierwsze tego typu wyróżnienie, ale również pierwsze dla gracza wybranego w drafcie z roku 2011. Nuggets w ostatnim tygodniu rozegrali 4 spotkania i wszystko 4 zakończyli zwycięstwem. Faried notował w nich 16,8 punktów oraz 12,8 zbiórek (w tym elemencie wyprzedził go tylko Zach Randolph z 14,8 tablicami).

Pozostałymi nominowanymi zawodnikami do nagrody najlepszego gracza tygodnia byli na Wschodzie: Carmelo Anthony, Jrue Holiday oraz Kemba Walker a na Zachodzie: Kevin Durant, Serge Ibaka oraz Zach Randolph.

Kopiuj link do schowka