Lauri Markkanen wypada z gry

29/09/2018
fot. Jonathan Daniel/Getty Images

Gorszego początku nie mogli sobie chyba wyobrazić fani Chicago Bulls. Lauri Markkanen, ich młody gwiazdor doznał poważnej kontuzji.

Markkanen doznał bardzo mocnego zwichnięcia stawu łokciowego. Do zdarzenia doszło na czwartkowym treningu Byków. Według sztabu medycznego Chicago, Lauri opuści od sześciu do ośmiu tygodni.

Sponsor serwisu

To bez wątpienia fatalne wieści dla całego obozu Chicago. Lauri w swym pierwszym sezonie w Chicago zaprezentował się ze znakomitej strony notując 15 pkt i 7,5 zb., będąc dodatkowo wyróżniającym się strzelcem zza łuku. W Wietrznym Mieście wiążą wielkie nadzieje z 21-letnim Finem. Tym bardziej patrząc na postępy jakich dokonał pod względem fizycznym:

Szczęście w nieszczęściu jest takie, że w Chicago nie mogą narzekać na brak podkoszowych. Miejsce Markkanena zdaniem amerykańskich mediów zajmie Bobby Portis. To by oznaczało, że Jabari Parker szykowany jest do roli niskiego skrzydłowego. Możemy być jednak pewni, że w obliczu kontuzji Lauriego dostanie on również minuty na pozycji numer 4.

Z pewnością nie tak wyobrażali sobie start nowego sezonu fani Byków i sam Lauri. Oby w dalszej części sezonu kontuzje omijały go z daleka, dzięki czemu będziemy mogli cieszyć oczy grą tego młodego skrzydłowego:

Kopiuj link do schowka