Łatanie dziury po Wadexit

09/07/2016
fot. Wikimedia

Według Adrian Wojnarowskiego z ESPN Derrick Williams były zawodnik Minnesota Timberwolves, Sacramento Kings i New York Knicks doszedł do porozumienia z Miami Heat w sprawie rocznego kontraktu wartego 5 milionów dolarów.

Williams w obecnym offseason miał status wolnego agenta i postanowił przenieść swoje talenty na Florydę. W zeszłym sezonie w barwach Knicks wystąpił w 80 spotkaniach, głównie wchodząc z ławki jako rezerwowy, zdobywając średnio 9.3 punktu na 45.0% skuteczności rzutów z gry oraz zbierając 3.7 piłek na mecz. Jego najlepszy występ w NYK miał miejsce przeciwko Brooklyn Nets, gdzie eksplodował w ofensywie zdobywając 31 oczek, co było wyrównaniem jego najlepszego dorobku punktowego w pojedynczym spotkaniu w karierze:

Po rozwodzie Dwyane’a Wade’a z Heat, utracie Luola Denga i Joe Johnsona, Pat Riley potrzebował atletycznego skrzydłowego i wybór padł właśnie na Williamsa. Sam zawodnik na twitterze był bardzo zadowolony z transferu i możliwości współpracy z Erikiem Spoelstrą:

Numer 2 draftu z 2011 roku w trakcie swojej kariery rzuca na słabej 29.0% skuteczności rzutów zza łuku, w dodatku w poprzednich rozgrywkach oddał aż 150 rzutów za 3 pkt- więcej niż Josh Richardson (115) oraz Justise Winslow (116). Jednak ze względu na jego atletyzm i szybkość- pomimo 2, 03 cm wzrostu- jest w stanie rozciągać obronę przeciwnika kończąc akcje efektownymi wsadami. Dla Williamsa przenosiny na Florydę to już czwarta przeprowadzka w karierze. W Miami rozpocznie swój 6. profesjonalny sezon w NBA.

Kopiuj link do schowka