Larry Nance Jr i Myles Turner przedłużają umowy

16/10/2018
fot. AP Photo/Scott R. Galvin

Do końca poniedziałku można było oficjalnie przedłużać umowy zawodników z draftu 2015. Nowe kontrakty w ostatniej chwili podpisali Myles Turner i Larry Nance Jr.

Turner dogadał się z Indianą Pacers w sprawie kolejnych czterech lat gry, za które otrzyma 72 miliony dolarów. Suma ta może wzrosnąć nawet do 80 milionów, jeśli Myles spełni odpowiednie warunki. W Indianie zatem pokładają spore nadzieje w rozwoju swojego środkowego.

Sponsor serwisu

Turner ma wyrosnąć na drugą opcję zespołu obok Victora Oladipo. Żeby jednak do tego doszło, musi znacząco poprawić swoją grę. Co prawda jego zestaw umiejętności czyni z niego potencjalnie duże zagrożenie, lecz przed centrem Pacers dużo pracy. W zeszłym sezonie notował 12,7 pkt i 6,4 zb na mecz. Statystyki te muszą się wyraźnie poprawić, jeśli Myles chce zasłużyć na wypłatę rzędu 20 milionów za sezon.

Drugim zawodnikiem, który załapał się jeszcze na przedłużenie swego debiutanckiego kontraktu jest Larry Nance Jr. Cavaliers pokładają w swoim wysokim zawodniku niemałe nadzieje i postanowili związać się z Larrym na kolejne 4 lata za 45 milionów dolarów.

Umowa została podobnie zaprojektowana do kontraktu Kevina Love. Nance najwięcej zarobi już w pierwszym roku kontraktu (12,7 miliona). Wysokość wypłaty będzie sukcesywnie spadać i w ostatnim sezonie Larry zgarnie już 9,6 miliona.

Po przyjściu do Cavs w lutowej wymianie z LAL, Nance Jr notował na swoje konto 9 punktów i 7 zbiórek w przeciągu 20 minut gry.  Niestety jednak w playoffs całkowicie zawiódł.

Kopiuj link do schowka