Larry Drew pozostanie trenerem Cavaliers

06/11/2018
fot. Darron Cummings

Larry Drew dogadał się wreszcie z zarządem Cavaliers i impas w negocjacjach został przerwany. Przynajmniej do końca sezonu.

Drew zgodził się na pozostanie głównym szkoleniowcem Cavaliers do końca obecnego sezonu. Nowa umowa jest także częściowo gwarantowana na przyszłe rozgrywki. Larry ma obowiązujący kontrakt na rozgrywki 2019/2020, a w przypadku zwolnienia zostanie mu wypłacona pełna stawka.

Drew nie chciał zostać tymczasowym pierwszym trenerem bez obietnicy dłuższej współpracy. Na taką nie chcieli się z kolei zgodzić w Ohio. Ostatecznie jednak Kawalerzyści pozostaną pod Larrym do końca sezonu i całkiem możliwe, że podczas przyszłych rozgrywek. Całkiem możliwe, ponieważ według informacji Adriana Wojnarowskiego, Cleveland zamierza rozglądać się za nowym trenerem, któremu powierzy przebudowę. Jednocześnie zarząd zapewnia, że ufa metodom Drew.

Zwolnienie Larry’ego nie byłoby najlepszym pomysłem dla Dana Gilberta. Właściciel Cavs wciąż wypłaca bowiem kasę z kontraktu Mike’owi Brownowi, Davidowi Blattowi i Tyronnowi Lue.

Sam zainteresowany jest podekscytowany nowym rozwiązaniem. Jak mówi:

“Teraz mamy jasność. Nie ma żadnej szarej strefy. A ponieważ tak się stało, ja i mój sztab możemy naprawdę podwinąć rękawy i wziąć się do roboty. Zrobimy wszystko, aby pomóc tej drużynie odnieść sukcesy.”

W pierwszym spotkaniu doszło bardziej do kompromitacji drużyny niż wejścia na ścieżkę sukcesu. W starciu z Magic Cavs przegrali, mimo przewagi 5 punktów na 24 sekundy do końca:

Źródło: Youtube.com/Rapid Highlights

Kopiuj link do schowka