Larry Drew: Ostatnie słowo należy do Lue

20/03/2018
James playing time Lue LeBron fot. Geoff Burke/USA TODAY Sports

Problemy zdrowotne Tyronna Lue są problemem dla Cavs w tym momencie sezonu. Obowiązki trenera przejmuje Larry Drew – jakie są jednak jego kompetencje?

Ubiegłej nocy mogliśmy zobaczyć “efekt nowej miotły” w pewnej skali. Oczywiście, wpływ na to, że Cavs wygrali z Bucks wywarły inne czynniki – świetny występ LeBrona, czy powrót do gry Kevina Love’a. Zawsze jednak pierwsze zwycięstwa pod nowym trenerem dają do myślenia. Czy jest nad czym myśleć po tym zwycięstwie? Chyba nie do końca, bo zgodnie z tym, co powiedział Larry Drew Joe Vardonowi z Cleveland.com, to wciąż Lue jest osobą decyzyjną:

“Będę rozmawiał z Tyronnem Lue. Będziemy rozmawiać o rotowaniu drużyną. To on wciąż ma w tej sprawie ostatnie słowo. Jeśli podejmie jakąś decyzję, to zostanie ona zrealizowana. Jeśli jednak poprosi mnie, żebym podjął jakąś decyzję, to oczywiście to zrobię. Będziemy jednak wciąż rozmawiać. Prawdopodobnie porozmawiamy jeszcze dziś wieczorem.”

Jest to sytuacja jak najbardziej zrozumiała. W końcu Tyronn Lue wciąż jest głównym szkoleniowcem, a to, że zdrowie nie umożliwia mu uczestniczyć w meczach, nie ujmuje mu pełni kompetencji. Mimo wszystko trzeba zdać sobie sprawę, że jest to sytuacja co najmniej niekomfortowa. Podejmowanie decyzji, kiedy nie ma się styczności z drużyną jest bardzo utrudnione. Poza tym, przecież Larry Drew nie będzie miał w czasie meczu słuchawki w uchu, przez którą Lue podpowiadałby mu, jakie decyzje podejmować na bieżąco. Chociaż kto wie?

Larry Drew to człowiek, który nie wziął się znikąd i ma już spore doświadczenie. Jako główny szkoleniowiec Atlanty Hawks Przepracował trzy lata od 2010 do 2013 roku, później zahaczając się na rok w Bucks. Jego doświadczenie jako asystenta sięga jednak aż 1992 roku, kiedy to zaczął swoją przygodę w sztabie trenerskim Los Angeles Lakers (skąd zresztą zna się z Tyronnem Lue). Później pracował w sztabach trenerskich Pistons, Wizards i New Jersey Nets.

Kopiuj link do schowka