Larry Drew nie chce zostać tymczasowym trenerem Cavaliers

29/10/2018
fot. Jason Miller

Nie kończą się problemy Cleveland Cavaliers. Po tym jak zwolnili Tyronna Lue, ich tymczasowym szkoleniowcem został Larry Drew, który… nie chce pełnić tej funkcji.

Cyrku w Cleveland ciąg dalszy. Po tym jak zwolnili Tyronna Lue po 6 spotkaniach, Cavaliers zaoferowali posadę tymczasowego trenera Larry’emu Drew. Ten jednak zastrzegł jasno i wyraźnie, że nie interesuje go ta rola.

Sponsor serwisu

Drew zadeklarował, że nie zamierza być tymczasowym trenerem zespołu do końca sezonu. Zastrzegł on sobie, że jeśli ma trenować Kawalerię na dłuższą metę, to chce od razu podpisać umowę, która zapewni mu to stanowisko na kolejne lata. Tego z kolei nie planują w Ohio. Na szczęście dla Cleveland, Larry obiecał pełnić funkcję tymczasowego trenera przez najbliższe dni, zanim klub znajdzie odpowiedniego następcę.

Kiedy ostatnim razem Drew zastępował Lue na stanowisku head coacha, Cavs wyszli na tym całkiem nieźle. W zeszłym sezonie w obliczu problemów zdrowotnych Tyronna, Larry poprowadził zespół do bilansu 8-1. Wcześniej, przez trzy sezony w Atlancie Hawks osiągnął bilans 128-102, aby później w Milwaukee wygrać zaledwie 15 spotkań w sezonie.

Drew bardzo mądrze podchodzi do tematu. Patrząc na działania Dana Gilberta raczej trudno oczekiwać, żeby utrzymał długo posadę, dlatego dłuższa umowa zapewni mu przynajmniej finansowy komfort. W końcu według najnowszych doniesień, Cavs muszą wypłacić Lue jeszcze 15 milionów dolarów.

Jeśli nie Drew, to kto może naprawić bałagan w zespole Kawalerzystów?

Źródło: Youtube.com/MLG Highlights

Kopiuj link do schowka