Larry Bird odchodzi z Pacers

28/04/2017
Pacers Future Basketball

Kolejny sezon niepowodzeń, niepewna przyszłość i być może zmęczenie. Larry Bird zdecydował, że nie będzie dłużej pełnił funkcji prezydenta Indiana Pacers.

Bird pracował na tym stanowisku od 2003 roku, z roczną przerwą między 2012, a 2013 roku. Jego miejsce zajmie dotychczasowy generalny manager, Kevin Pritchard. Zwolni się zatem prawdopodobnie stanowisko GMa, na które Pacers będą szukali odpowiedniego człowieka.

Larry Bird pojawił się w Pacers w 1997 roku, gdy przejął drużynę jako główny trener. Zdobył z zespołem tytuł najlepszego trenera roku, wprowadził Pacers do finału NBA, przegranego z Lakers, a w 2003 roku zajął stanowisko prezydenta. W 2012 roku został nagrodzony tytułem działacza roku.

Bird jednak całkowicie nie zniknie z Pacers. Ma być ich konsultantem, dodatkowym doradcą z boku. W końcu to on stał za największymi sukcesami drużyny w ostatnich 20 latach.

Kontrakt Birda i tak wygasał z końcem sezonu, więc nie ma przedwczesnego rozstania między stronami. Jak pisze Wojnarowski, firma która współpracuje z Orlando Magic w kwestii poszukiwania następcy Roba Hennigana, pytała w lidze różne osoby o zdanie na temat Birda. Być może zatem Larry stanie się jednym z kandydatów do pracy na Florydzie. O ile oczywiście wyrazi jakąkolwiek chęć dalszej pracy na podobnym stanowisku.

Kopiuj link do schowka