Lamar Odom zagra w Hiszpanii

18/02/2014
Lamar Odom

fot. Flickr

Lamar Odomwreszcie znalazł sobie pracodawcę. Podpisał właśnie dwumiesięczny kontrakt z występującą w lidze ACB drużyną Laboral Kutxa Victoria.

Tak długo trwająca umowa daje mu szanse na powrót do NBA na play-off. Odom nie grał w żadnej drużynie od zakończenia poprzedniego sezonu, w którym występował w barwach Los Angeles Clippers. Parokrotnie pojawiał się w plotkach transferowych. Zainteresowani mieli nim być ponownie Clippers, także Los Angeles Lakers. W międzyczasie pojawiła się jednak informacja, która mogła odstraszyć potencjalnych pracodawców.

Odom mianowicie miał udać się na odwyk od narkotyków. W grudniu został uznany za winnego nie poddaniu się testowi krwi w sierpniu. Teraz jednak chce się pokazać w bardzo dobrym zespole. Drużyna zajmuje obecnie dziewiąte miejsce w lidze, ale dystans do miejsca szóstego nie jest odległy.

Największą gwiazdą zespołu jak na razie jest Andres Nocioni, który też grał w NBA, w barwach Chicago Bulls. Argentyńczyk zdobywa średnio 16.9 punktu na mecz i dokłada do tego 4.7 zbiórki. Odom miałby wzmocnić grę podkoszową, gdzie bardzo dobrze spisuje się Tibor Pleiss. Niemiec był wybrany w drafcie 2010 roku przez New Jerey Nets. Obecnie prawa do niego należą do Oklahoma City Thunder. Jednak jest mało prawdopodobne, żeby w najbliższym czasie trafił do NBA.

Odom będzie największą gwiazdą z NBA, jaka grała w Europie od czasu Derona Williamsa. Różnica jest taka, że Williams trafił do Turcji z powodu lokautu. Istnieje szansa, że Odom pojawi się na parkiecie już w najbliższą sobotę, w starciu przeciwko drużynie Blancos de Rueda Valladolid.

Kopiuj link do schowka