Lakers zwalniają Luola Denga!

01/09/2018
fot. Joshua Dahl/USA TODAY Sports

Wreszcie! Luol Deng nie będzie już dłużej zawodnikiem Los Angeles Lakers. Według Shamsa Charanii, Jeziorowcy dogadali się z zawodnikiem w sprawie wykupienia kontraktu.

Po miesiącach prób zarządowi Los Angeles Lakers wreszcie udało się pozbyć ogromnego kontraktu Luola Denga. Były skrzydłowy między innymi Bulls i Heat był jednym z największych wygranych szalonego offseason przed dwoma laty. Wtedy to Mitch Kupchak postanowił zaoferować skrzydłowemu kontrakt na 4 lata i 72 miliony dolarów. Umowa ta spędzała sen z powiek fanom Jeziorowców praktycznie od momentu jej podpisania.

Sponsor serwisu

Po tym jak Deng w piorunującym stylu przeszedł przez sezon 2017/18 grając łącznie 13 minut, za które zarobił 17 milionów dolarów Magic Johnson i Rob Pelinka wreszcie zdecydowali się zwolnić skrzydłowego. Wcześniej co prawda próbowali wymienić Luola, lecz z marnym skutkiem:

Dzięki temu ruchowi Lakers zwiększyli ilość wolnych pieniędzy w cap space na przyszły rok z 25 milionów do 36 lub nawet 38 milionów dolarów. Oznacza to, że w przyszłe lato po raz kolejny będą mieli pieniądze na maksymalny kontrakt. Najprawdopodobniej oczywiście szykują już grunt pod Kawhi Leonarda.

Deng natomiast trafi na rynek wolnych agentów i według doniesień Chrisa Haynesa z ESPN, może spodziewać się wielu ofert, szczególnie od zespołów walczących o tytuł. Mimo wszystko skrzydłowy ma 33 lata, jest doświadczonym zawodnik, dwukrotnym All-Starem, który słynął niegdyś ze znakomitej defensywy. Za minimalne pieniądze warto podjąć ryzyko, tym bardziej, że podczas niedawnego Africa Game wyglądał całkiem nieźle:

Kopiuj link do schowka