Lakers zastrzegą oba numery Kobe Bryanta!

13/09/2017
Kobe Bryant Los Angeles Lakers NBA Stacy Revere/GettyImages

Kiedy tylko pojawiła się w mediach oficjalna informacja, że 18. grudnia 2017 w hali Staples Center pod kopułę zostanie wciągnięta koszulka Kobe Bryanta, pojawiło się pytanie – który numer zostanie zastrzeżony? Kobe grał przecież na początku z numerem 8, by dopiero w 2006 roku przerzucić się na numer 24.

Okazuje się, że oba numery zostaną przez klub Los Angeles Lakers zastrzeżone. Jest to wybór rozsądny, który nie spowoduje kontrowersji. W przypadku wybrania tylko numeru 8 lub 24 znalazła by się grupa osób niezgadzających się z takim wyborem. Jest to jednak wydarzenie bez precedensu – wielcy gracze, którzy dostępują takiego honoru, kojarzą się przeważnie z jednym numerem.

Już jako dzieciak dorastający we Włoszech, marzyłem o własnej koszulce wiszącej pod kopułą hali Lakers, ale nigdy nie wyobrażałem sobie, że mogą być dwie. Dostąpiłem dużego honoru ze strony Los Angeles Lakers i jestem bardzo wdzięczny za entuzjazm fanów.”

Spory dotyczące tego, który numer powinien zostać zastrzeżony byłyby zrozumiałe. Bezsprzeczne jest jedno – zastrzeżenie koszulki Bryanta musiało być kwestią czasu. Krótszego lub dłuższego. Jak wielu nie miałby Kobe przeciwników, każdy zgodzi się, że zasługuje on na tego typu wyróżnienie. Nie ma co do tego wątpliwości Magic Johnson, generalny manager Lakers i była gwiazda klubu:

To honor, na który on zdecydowanie zasłużył. Kobe to jeden z najwybitniejszych Lakersów i w ogóle graczy NBA w całej historii – on zdecydowanie jest na mojej koszykarskiej Górze Rushmore. Nie mogę się doczekać wywieszenia pod kopuła obu jego koszulek i świętowania tego specjalnego dnia z Kobem i jego rodziną.”

Kobe Bryant to dziesiąty zawodnik w historii Lakers, który dostąpi zaszczytu wywieszenia koszulki pod dachem Staples Center. Znajdzie się w doborowym gronie: Wilt Chamberlain, Elgin Baylor, Gail Goodrich, wspomniany Magic Johnson, Kareem Abdul-Jabbar, Shaquille O’Neal, James Worthy, Jerry West i Jamal Wilkes.

Przez cała swoja dwudziestoletnią karierę Bryant reprezentował barwy Los Angeles Lakers. Wygrał w tym czasie pięć tytułów mistrzowskich, będąc 18 razy All Starem. Zajmuje też 3. miejsce na liście najlepszych strzelców w historii ligi, z dorobkiem 33643 punktów. Ceremonia zastrzeżenia numerów Bryanta odbędzie się 18. grudnia przed meczem przeciwko Golden State Warriors.

Kopiuj link do schowka