Kyrie Irving nie myśli o przedłużeniu umowy z Bostonem

13/06/2018
Kyrie Irving fot. Michael Perez/AP Photo

Zapytany o swoją przyszłość Kyrie Irving stwierdził, że przedłużenie kontraktu z Bostonem nie ma dla niego na ten moment większego sensu.

Przyszły sezon jest ostatnim gwarantowanym w kontrakcie Kyrie Irvinga. Istnieje możliwość przedłużenia tej umowy tego lata, jedna zawodnik przyznał wczoraj, że na ten moment nie ma to dla niego większego sensu, ponieważ w tej chwili skupia się na swoim zdrowiu, a nie sytuacji finansowej. Zapytany o przedłużenie umowy tego lata, Kyrie pół żartem pół serio zbył temat:

Sponsor serwisu

“Ze względu na kontrakt, na aspekt finansowy, nie ma to większego sensu. Mam nadzieję, że może dałoby się ograniczyć pytania o to co zrobię za rok do jednego dziennie. Mam taką nadzieję, ale oczywiście nie mam nad tym kontroli.” 

No cóż, liczyć Irving potrafi. Tego lata zarobiłby na przedłużeniu kontraktu maksymalnie 107 milionów dolarów, płatnych w 4 lata. Jeśli zrobi to za rok, po zrezygnowaniu z opcji gracza na sezon 2019/20, może zarobić nawet 187 milionów dolarów. Są to jednak kwoty maksymalne i pozostaje pytanie, czy maksymalna ofertę dostanie. Jego talent niezaprzeczalnie go do tego predysponuje, jednak zagadkowe jest jego zdrowie.

Kyrie ma za sobą kolejna kontuzję i operację kolana, co przy jego stylu gry może odcisnąć stałe piętno na jego przyszłej dyspozycji. Nie wiadomo, jak będzie wyglądał w jego wykonaniu przyszły sezon i czy nie straci trochę miejsca na rzecz rozwijającego się Roziera. Irving może więc liczyć za rok na większe pieniądze, ale z rocznym oczekiwaniem wiąże się w jego przypadku pewne ryzyko.

“Myślę, że da się odczuć, że jestem nastawiony na odbudowanie się w przyszłym roku. Naprawdę integruję się teraz na nowo z zespołem i skupiam się na wygraniu mistrzostwa. To jedyna rzecz, o jaką się teraz martwię. Zanim dotrę do tego punktu, nie mogę naprawdę odpowiedzieć na żadne pytanie. Jestem przekonany, że będę miał na ten temat rozmowę z managementem, ale nie wydarzy się to teraz.”

Kopiuj link do schowka