Kupchak oficjalnie w Hornets

09/04/2018

Stało się. Po wielu tygodniach spekulacji i plotek na ten temat, w niedzielę oficjalnie zespół Charlotte Hornets potwierdził, że nowym Generalnym Menadżerem i prezydentem drużyny zostanie Mitch Kupchak.

Kupchak od samego początku był faworytem wyścigu o fotel GM-a Szerszeni. Za jego kandydaturą przemawiało nie tylko najgłośniejsze nazwisko i najbardziej okazałe CV, ale także przyjaźń z Michaelem Jordanem, właścicielem drużyny z Północnej Karoliny.

Sponsor serwisu

“Jestem podekscytowany możliwością dołączenia do tej organizacji i chciałbym podziękować Michaelowi za daną mi szansę.”

Równie zadowolony z tej umowy wydaje się być sam Jordan:

“W każdej roli przez całą swoją karierę w NBA, Mitch Kupchak gwarantował najlepsze wyniki drużynom w których się pojawiał. Jest doświadczonym zwycięzcą. Wygrał tytuł zarówno jako zawodnik, jak i działacz. Dlatego właśnie jesteśmy przekonani, że Mitch to odpowiednia osoba do prowadzenia naszych operacji, zbudowania zwycięskiej kultury i sprowadzenia sukcesów do tej organizacji, dla naszych fanów i dla miasta Charlotte.”

Mitch zdobył dwa pierścienie jako zawodnik. Jeden w barwach Washington Bullets w 1978 roku i drugi już jako członek Lakers w roku 1985. Największe sukcesy jednak odnosił jako GM. Najpierw przez lata był asystentem Jerry’ego Westa, później objął samodzielnie Jeziorowców i zdobył jako menadżer 4 pierścienie (2001, 2002, 2009, 2010). Jednakże jego kariera w Lakers nie skończyła się najlepiej. Mitch został zwolniony po serii bardzo złych kontraktów jakie podpisał.

W Hornets czeka go bardzo trudne zadanie. Przede wszystkim musi podjąć decyzję w sprawie Kemby Walkera. Czy dać nowy kontrakt rozgrywającemu, czy rozpocząć przebudowę bez niego. Ponadto cały roster Szerszeni jest zapchany niezbyt dobrymi kontraktami. Co więcej, trenerowi Cliffordowi również kończy się wkrótce umowa. Charlotte to nie jest duży rynek, zatem wolni agenci nie są tak chętni do przyjścia jak to było w LA.

Czy Kupchak da sobie radę z tym galimatiasem? Się okaże. Mimo wszystko jednak był to chyba najlepszy dostępny wybór dla Szerszeni.

Kopiuj link do schowka