Kristaps Porzingis zachwyca postępami

18/05/2018
Kristaps Porzingis

Kristaps Porzingis doznał fatalnej kontuzji w tym sezonie, kiedy to zerwał więzadła w swym lewym kolanie. Obecnie skrzydłowy Knicks przechodzi przez proces rehabilitacji i zdaniem niektórych, jego postępy są zachwycające.

Porzingis wrócił do Europy po swojej kontuzji, lecz wcale nie przebywał w swoim rodzinnym kraju. Zamiast wracać do zdrowia na Łotwie, Unicorn przez cały czas potajemnie trenował w Hiszpanii, razem z Realem Madryt.

Sponsor serwisu

Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu Kristaps przed przyjściem do NBA grał przez 3 sezony w lidze hiszpańskiej i płynnie mówi w tym języku. Tym bardziej, że placówki Realu są wyposażone wcale nie gorzej niż te w NBA. To co jest najważniejsze dla Knicks, to nie gdzie ich zawodnik przebywa, ale fakt, że Łotysz podobno wygląda fenomenalnie:

“KP radzi sobie świetnie w Madrycie. Jego szybkie postępy w rehabilitacji są oszałamiające. Jego sylwetka już teraz wygląda imponująco. We wrześniu będzie ciężko go poznać. Pracujemy nad zwiększeniem jego czystej masy mięśniowej i staramy się dodać trochę twardości w jego grze.”

Takie zdanie wyraził jednak osobisty trener Kristapsa, Carlon Colker, który z oczywistych powodów będzie chwalił postępy swojego podopiecznego. Znacznie bardziej stonowanej wypowiedzi udzielił Scott Perry, GM Knicks:

“Wszystko idzie zgodnie z planem. Będziemy go bacznie obserwować podczas nadchodzącego lata.”

Mimo wszystko dobrze słyszeć jakieś pozytywne wieści na temat zdrowia Unicorna. Pytanie brzmi, czy przełożą się one na sezon regularny i czy nowo nabyta masa mięśniowa pozwoli mu uniknąć kolejnych urazów. Oby. Póki co trzeba czekać na jakieś nagrania video z jego treningów, żeby zweryfikować słowa Colkera. Tych niestety jak dotąd brak.

Kopiuj link do schowka