Kristaps Porzingis może opuścić cały przyszły sezon

19/04/2018
fot. Seth Wenig/AP

Kristaps Porzingis zakończył sezon 2017/18 w lutym w starciu przeciwko Milwaukee Bucks. Jak się okazuje Łotysz może wrócić na boiska NBA dopiero w sezonie 2019/20.

Porzingis 6 lutego zerwał więzadła w lewym kolanie po dziwnym lądowaniu po udanym wsadzie. Cała sytuacja wyglądała następująco:

Sponsor serwisu

Według dotychczasowych informacji, najbardziej prawdopodobny scenariusz zakłada powrót Unicorna na parkiet w okolicach grudniowych świąt. Jak jednak stwierdził James Dolan, właściciel Knicks, nie można wykluczać, że Kristaps opuści całe nadchodzące rozgrywki:

“Słyszałem już wszystkie możliwe wersje. Zarówno te obejmujące powrót w grudniu, jak i te, które mówią o opuszczeniu całego sezonu. Nie wiem zatem czego tak naprawdę mam się spodziewać. Wiem jedno – nie możemy siedzieć na dupie, kiedy on nie będzie mógł grać. Musimy stworzyć dobry zespół, do którego później spróbujemy go powoli wprowadzić.”

Porzingis jest równie utalentowany, co szklany. W bieżącym sezonie grał bardzo dobrze, lecz zdążył wystąpić jedynie w 48 spotkaniach. Do tej pory najwięcej meczów, a mianowicie 72 zagrał w debiutanckim sezonie. Przy tak wysokich zawodnikach jak Łotysz podatność na urazy nie jest niczym nowym. W związku z jego niepewnym zdrowiem coraz częściej pojawiają się wątpliwości co do tego, czy Porzingod będzie tym, kto na powrót wprowadzi Knicks do walki o najwyższe cele.

A wy wierzycie jeszcze w niego?

Kopiuj link do schowka