Kris Dunn wypada z gry

24/10/2018
fot. Tom Pennington/Getty Images

Złe wieści w obozie chicagowskich Byków. Kris Dunn, podstawowy rozgrywający zespołu doznał kontuzji i pozostanie poza grą.

Dunn opuści co najmniej najbliższy miesiąc. Wszystko z powodu zwichnięcia więzadeł w lewym kolanie. O urazie poinformował zespół Chicago na swoim Twitterze:

Sponsor serwisu

To fatalne wieści dla Byków. Dodatkowo, pojawiły się one zaraz po debiucie zawodnika w tym sezonie. Dunn bowiem opuścił dwa pierwsze mecze Chicago z powodu narodzin swojego syna. Zadebiutował przeciwko Dallas Mavericks, notując 9 punktów 7 asyst i 4 zbiórki, lecz wypadając gry z powodu nadmiaru fauli po 30 minutach. Wcześniej na jego miejscu w pierwszej piątce wychodził Cameron Payne.

Teraz właśnie on najprawdopodobniej przejmie obowiązki pierwszego rozgrywającego zespołu, chociaż Fred Hoiberg nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji.

“To trudna sytuacja. Oczywiście brakowało nam Krisa w pierwszych dwóch spotkaniach. Teraz jego brak przez tak długi czas będzie wielkim wyzwaniem. Kiedy masz zawodnika, który zrobił duży postęp na przestrzeni ostatniego sezonu i wakacji, widząc jak grał podczas obozu przedsezonowego, jego brak będzie bardzo odczuwalny.”

Chicago do tej pory jest jedną z nielicznych drużyn, które w nie wygrały jeszcze meczu w tym sezonie. Nieobecność Dunna na pewno nie pomoże im przerwać serii trzech porażek. Tym bardziej, że obok Markkanena to już drugi zawodnik pierwsze piątki, którego kontuzja wyeliminowała z gry.

Źrodło: Youtube.com/Z. Highlights

Kopiuj link do schowka