Konkurs wsadów Św. Patryka: Aaron Gordon vs Brandon Ingram

18/03/2017
Aaron Gordon

Zobacz jak Aaron Gordon i Brandon Ingram ozdobili mecze rozgrywane w Dzień Świętego Patryka.

Jeśli jest się fanem drużyn, którym w ostatnim miesiącu sezonu zostało już tylko tankowanie – takich jak Orlando Magic czy Los Angeles Lakers – pozostaje jedynie przeglądanie mock draftów i highlightów w nadziei na chwilę ekscytacji, najlepiej spowodowanej akcją młodego, perspektywicznego zawodnika. Pod tym względem Aaron Gordon i Brandon Ingram wczoraj nie zawiedli.

Magic pokonali Suns (sorry Orlando, Phoenix – którzy ostatnio wyłączyli na resztę sezonu Erica Bledsoe i Brandona Knighta – są lepsi w tankowanie) 109:103, a Lakers nie sprostali Milwaukee Bucks, 103:107.

Rozwój Aarona Gordona został w tym sezonie nieco storpedowany koniecznością przesunięcia go na skrzydło, by zrobić miejsce dla Serge’a Ibaki i Bismacka Biyombo, ale w tym miesiącu jego średnie oscylują wokół 16 punktów i 6 zbiórek (pewnie nawet sterowanie dronem idzie mu lepiej niż w lutym). Z kolei drugi pick ostatniego draftu okazał się nieco zbyt delikatny, by robić różnicę od razu, ale wraz ze zwiększonym czasem gry w ostatnich spotkaniach (średnio 14 punktów w poprzednich 7 meczach) sugeruje, że cierpliwość przy jego rozwijaniu może się opłacać. Na pewno nie wyglądał delikatnie szybując nad nieludzko długimi rękami Giannisa… ani poszczekując na Grega Monroe w trakcie boiskowej scysji po faulu na Nicku Youngu…

Kopiuj link do schowka