Koniec sezonu dla Kenta Bazemore’a

14/03/2018
Kent Bazemore

Atlanta Hawks od początku tego sezonu postawili na przebudowę i wielu typowało ich na miejsce w końcówce tabeli konferencji wschodniej. Faktycznie znaleźli się na ostatnim miejscu razem z Orlando Magic, więc nikt z tak obstawiających drużynę ze stanu Georgia się nie pomylił. Niedawno Jastrzębie zostały oficjalnie wyeliminowane z walki o playoffs i po raz pierwszy od 2007 zabraknie ich w fazie posezonowej.

Tymczasem na miesiąc przed sezon zakończył już oficjalnie podstawowy zawodnik rotacji trenera Budenholzera – Kent Bazemore. Powodem jest kontuzja kolana.

Skrzydłowego Hawks zabraknie w ostatnim miesiącu sezonu zasadniczego z powodu stłuczenia kości prawego kolana. Bazemore to drugi strzelec drużyny w tym sezonie – 12.9 pkt na mecz. Sytuacja miała miejsce podczas niedzielnego spotkania z Chicago Bulls. W drugiej kwarcie Kent niefortunnie upadł na parkiet gdy próbował podawać do partnera. Zszedł z parkietu i udał się tunelem prosto do szatni. Poniedziałkowy rezonans ujawnił dokładnie uraz gracza Hawks, który początkowo określano jako skręcenie.

Sponsor serwisu

28-latek zalicza najlepsze średnie w tym sezonie. Są to odpowiednio 12.9 pkt, 3.5 ast, 1.5 stl; 39.4% z dystansu. Drużyna była z nim lepsza na parkiecie o 2.8 pkt na 100 posiadań.

Jastrzębie na chwilę obecną mają bilans 20-47 i jest on trzecim najgorszym wynikiem. Gdybyśmy brali pod uwagę wszystkie ekipy, to do Memphis Grizzlies, którzy przegrali 18 ostatnich spotkań mieliby 1.5 meczu straty. Cały czas będą się oczywiście liczyć w wyścigu po jak najlepszy pick czerwcowego draftu, szczególnie gdy będzie brakować im Bazemore’a.

 

Kopiuj link do schowka