Kolejna kontuzja w San Antonio Spurs!

12/10/2018
Gregg Popovich

Zaledwie kilka dni po przekazaniu do mediów informacji o kontuzjach Lonnie’go Walkera i Dejounte Murray’a, świat obiegła kolejna fatalna wiadomość dla sympatyków San Antonio Spurs. Wybrany w drafcie 2017 roku Derrick White nie będzie mógł grać przez 6-8 tygodni, z powodu kontuzji pięty.

Dwudziestoczteroletni rozgrywający „Ostróg” wystąpił w ubiegłym sezonie w siedemnastu spotkaniach, notując średnio 3.2 punktu, 1.5 zbiórki i 0.5 asysty na mecz. W trakcie sezonu 2018-19 White z pewnością spędzałby dużo więcej minut na parkiecie, niż w rozgrywkach 2017-18. Wówczas grał średnio około ośmiu minut na mecz.

Sponsor serwisu

Kontuzja White’a bardzo komplikuje plany Spurs na przyszły sezon. „Ostrogi” straciły już:

  • Tony’ego Parkera, który zdecydował się podpisać umowę z Charlotte Hornets,
  • Dejounte Murray’a, który z powodu zerwanego więzadła krzyżowego przedniego (ACL) nie zagra najprawdopodobniej przez cały sezon,
  • Lonnie’go Walkera, który doznał poważnego uszkodzenia łąkotki.

Teraz dołączył do nich Derrick White. Jeżeli władze klubu z San Antonio liczyły na wzmocnienie pozycji rozgrywającego po odejściu Tony’ego Parkera – nic z tego. Gregg Popovich będzie miał do dyspozycji Patty Millsa, a także młodych i jeszcze niedoświadczonych Bryna Forbesa i Nicka Johnsona.

Mimo wszystko, Spurs z całą pewnością będą walczyć o kolejne, dwudzieste drugie z rzędu playoffs. LaMarcus Aldridge i DeMar DeRozan zrobią wszystko, by uzyskać jak najlepszy rezultat w sezonie zasadniczym. Warto dodać, iż kiedy po raz ostatni Spurs nie znaleźli się w czołowej ósemce Konferencji Zachodniej (a był to rok 1997), Dejounte Murray miał niespełna rok, Derrick White prawie trzy lata, a Patty Mills dziewięć.

Kopiuj link do schowka