Knox: Ludzie za bardzo lekceważą Knicks

13/08/2018
fot. Wendell Cruz/USA TODAY Sports

Nikt w NBA nie oczekuje zbyt wiele od New York Knicks w nadchodzącym sezonie. Może oprócz ich debiutanta Kevina Knoxa, który spodziewa się dobrego sezonu swej drużyny.

Knicks już od dłuższego czasu nie są nawet w dyskusjach na temat playoffów. Podobnie jest przed nadchodzącymi rozgrywkami. Dobre odzwierciedla to prognozowany bilans, jaki przewidują dla nich bukmacherzy z Las Vegas. Według nich, Nowojorczycy powinni osiągnąć około 29-30 zwycięstw.

Sponsor serwisu

Kevin Knox, 9 pick tegorocznego draftu uważa takie przewidywania za błędne:

“Widziałem to. Ludzie nas lekceważą z tymi 29 zwycięstwami. Moim zdaniem spokojnie powinniśmy wygrać około 35 spotkań i być brani pod uwagę w kontekście playoffs. To moja opinia, każdy ma swoją. Ale patrząc na cały nasz zespół jestem pewien, że będziemy mieli szansę na playoffy.”

To nie jest kwestia lekceważenia, a raczej doświadczenia. Knicks co roku mają być mocniejsi i wreszcie walczyć realnie o playoffs, a historia zawsze kończy się tak samo.

Ponadto, sytuacja Kristapsa Porzingisa, który zerwał więzadła w kolanie i najwcześniej wróci w okolicach Bożego Narodzenia, również nie napawa optymizmem. Szczególnie, że pojawiły się spekulacje, czy w ogóle Łotysz zagra w przyszłym sezonie. Nawet nowy trener zespołu, Dave Fizdale raczej tonuje nastroje i nie zapowiada wielkich sukcesów już w tym roku.

No ale Knox to debiutant, który w dodatku ma za sobą zaskakująco dobrą Ligę Letnią, więc nie ma co się dziwić jego optymizmowi.

Kopiuj link do schowka