Kilka drużyn próbuje wspiąć się po Lukę Doncicia

21/06/2018
Luka Doncic Draft

Jest kilku graczy w nadchodzącym drafcie, których chce niejeden zespół. Zaliczają się do nich Luka Doncic i Mo Bamba, po których wiele klubów zamierza handlować.

Pierwyszy wybór należy do Phoenix, i najpewniej będzie to Ayton. drugi należy do Kings i… tutaj już za dużo nie wiemy. Od jakiegoś czasu jednak w miejscu tym pojawia się Marvin Bagley III. Z trzecim numerem wybiera Atlanta i od kilku dni bardzo mocnym kandydatem do tego picku stał się Luka Doncic. Kto wie, być może Hawks dowiedzieli się już, że Luka jednak zamierza grać od przyszłego sezonu w NBA i nie zostawać w Hiszpanii, a że Kings z kolei za Donciciem nie przepadają.

Sponsor serwisu

Tak się składa, że młodym Słoweńcem zainteresowani są nie tylko Hawks. Oni jednak dysponują trzecim pickiem, który może zagwarantować jego wybór. Stąd na ten moment sporo jest doniesień o zespołach, chętnych pozyskać trzeci pick w wymianie. W tym gronie są Bulls, Knicks, Magic, Clippers i Mavericks. Wszystkie te zespoły mają wysokie wybory, ale nie tak wysokie, żeby móc wybrać gracza, jakiego chcą. Pozyskany trzeci pick ma wymienionym wyżej drużynom pozyskać Doncicia, bądź też Mohameda Bambę.

To ciekawe, ponieważ Doncic rzeczywiście od jakiegoś czasu pojawia się w przewidywaniach wysoko, ale Mo Bamba zaczął niespodziewanie spadać w notowaniach. W ostatnim mocku NBADraft.net figuruje dopiero na ósmej pozycji, czyli przy Cleveland Cavaliers. W tej chwili doniesienia mówią o tym, że mocnym kandydatem do pozyskania picku Hawks są Orlando Magic, którzy dysponują szóstym wyborem, do którego musieliby coś ciekawego dorzucić. Pytanie, czego chciałaby Atlanta innego niż Doncić, który wydaje się świetną opcją do wyboru dla zespołu zaczynającego praktycznie od zera. Co ciekawe, w rozmowach o pozyskaniu picku Atlanty pojawia się też uzależniony od draftu Danny Ainge i Boston Celtics. Żeby tylko nie przekombinował.

 

Kopiuj link do schowka