Kiedy wróci John Wall?

27/03/2018
John Wall Sitting On The Floor Washington Wizards NBA Jonathan Newton / The Washington Post via Getty Images

Rozgrywający Washington Wizards, John Wall, twierdzi, że czuje się świetnie. Czy jednak wróci do gry w najbliższym czasie?

Koniec sezonu regularnego zbliża się wielkimi krokami, a kilka gwiazd wciąż pozostaje kontuzjowanych. Do gry nie wrócił jeszcze długo oczekiwany w stolicy USA John Wall. Według trenera Scotta Brooksa, rozgrywający jest już blisko powrotu na parkiet, ale trzeba jeszcze chwilę poczekać:

Sponsor serwisu

“To jest już coraz bliżej. Ma za sobą naprawdę bardzo dobre dwa dni. Jego poziom energii jest wysoki. On nie może się już doczekać, żeby coś zrobić. Wciąż jednak staramy się zachować cierpliwość.”

W czasie rehabilitacji John Wall stracił podobno około 5-7 kilogramów. Trudno powiedzieć, czy ty dobra wiadomość. Być może tak – w końcu Wall to rozgrywający bazujący głównie na swojej szybkości i mobilności, więc mniejsza waga może pomóc. Mniejsza waga może też odciążyć narażone na urazy stawy. Z drugiej strony, kiedy wjeżdża się pod kosz, jak to ma w zwyczaju Wall, zawsze dobrze jest mieć trochę kilogramów, żeby nie dać się tak łatwo zatrzymać.

Washington Wizards bez Johna Walla radzić muszą sobie już od 25. stycznia. W tym czasie notują bilans na poziomie 14-11. Sam Wall po raz pierwszy od czasu operacji kolana spotkał się z reporterami i wyznał, że jest zadowolony z tego, jak radził sobie pod jego nieobecność zespół:

“Bywało dobrze, a bywało też niedobrze. Momentami naprawdę graliśmy super. Momentami wszyscy mówili, że gramy lepiej beze mnie – to było super. Najważniejsze jest, że udało się w tym czasie wygrać trochę spotkań. Gdyby tak nie było, dziś moglibyśmy być w sytuacji w której nie łapalibyśmy się do Playoffów.”

Kopiuj link do schowka