Kidd i Del Negro kandydatami na trenera Phoenix Suns

25/04/2018

Jeszcze zaledwie miesiąc temu wydawało się, że Jay Triano może być trenerem Phoenix Suns na dłużej, po tym jak klub zwolnił Earla Watsona  po 2 spotkaniach sezonu regularnego. Nic jednak bardziej mylnego. To miało być tylko tymczasowe rozwiązanie i GM Ryan McDonough tak jak zapowiadał, rozpoczął rozmowy z „trenerami drużyn poza playoffs”. Na czoło kandydatów wysunęli się Jason Kidd i Vinny Del Negro.

To właśnie z nimi mieli rozmawiać Suns odnośnie wakatu na stanowisku głównego szkoleniowca drużyny. Jason Kidd jest podobno chętnie otwarty na nową współpracę i ponoć nawet mieszka aktualnie w okolicach Phoenix. Jest wolny od stycznia, kiedy zwolnili go Milwaukee Bucks po 45 spotkaniach sezonu. Jego bilans jako trenera Nets i Bucks to 183-190.

Z kolei Del Negro grał dla Słońc w sezonie 2000-01, gdzie wystąpił w 36 spotkaniach, a w kolejnym(ostatnim) swoim sezonie jako zawodnik zagrał już tylko w 2 spotkaniach. W 2006 roku był tam dyrektorem od spraw zawodników, a rok później awansował na asystenta generalnego menadżera. Od sezonu 2008-09 był już pełnoprawnym trenerem. Najpierw dwie kampanie prowadził Chicago Bulls, którymi dwukrotnie wszedł do playoffs, odpadając w 1 rundzie. Kolejne 3 sezony był głównym coachem Clippers i w rozgrywkach 2011-12 jedyny raz w swojej trenerskiej karierze zagościł w półfinale konferencji. Tam jednak jego drużyna została zesweepowana przez San Antonio Spurs. Jego łączny bilans na ławce trenerskiej to 210-184.

Suns łącznie mieli podobno rozmawiać z aż 10 kandydatami na stanowisko głównego szkoleniowca. Innymi kandydatmi, z którymi odbyli rozmowy o pracę na tę posadę byli: obecny coach Jay Triano, były coach Memphis Grizzlies David Fizdale, asystent w Utah Jazz Igor Kokoskov,  były trener Charlotte Hornets Steve Clifford, były coach Indiany i Orlando Frank Vogel, Kevin McHale, David Blatt i asystent w ekipie San Antonio Spurs James Borrego.

 

Kopiuj link do schowka