Kidd-Gilchrist i Lillard pierwszoroczniakami miesiąca

07/12/2012
Damian Lillard

Damian Lillard /fot. Flickr

Michael Kidd-Gilchrist z Charlotte Bobcats i Damian Lillard z Portland Trail Blazers otrzymali nagrodę dla najlepszych pierwszoroczniaków października.

Michael Kidd-Gilchrist to jedyny pierwszoroczniak, który znalazł się w top 10 pierwszoroczniaków w każdej z poniższych kategorii statystycznych: pod względem punktów (10.2 na mecz piąte miejsce), zbiórek (6.5 na mecz szóste miejsce), asyst (1.5 na mecz ósme miejsce), przechwytów (1.3 na mecz czwarte miejsce) i bloków (1.3 na mecz drugie miejsce).
Ustanowił rekord tego sezonu w meczu przeciwko Dallas Mavericks, prowadząc Bobcats do wygranej 101-97. Zanotował wtedy 25 punktów i zebrał piłkę 12 razy. Jak dotąd Rysie mają bilans 7-10 w co ogromny wkład ma Kidd-Gilchrist, który jest aktualnie najlepszym defensorem w swojej drużynie.

[reklama]

Damian Lillard robi furorę w NBA od początku sezonu i zmierza wielkimi krokami po nagrodę pierwszoroczniaka roku. Prowadzi w rankingu zdobytych punktów (18.5), asyst (5.9) i przechwytów (1.38) na mecz.
Jest pierwszym od czasów Granta Hilla (1994 rok) pierwszoroczniakiem, który zdobył w trzech pierwszych meczach ponad 20 punktów. Najlepszy mecz w sezonie rozegrał przeciwko Minnesocie Timberwolves, gdzie poprowadził zespół z Portland do zwycięstwa 103-95 notując 28 punktów (11/17 z gry).

watch?v=ba8fiWZTmK4

Lillard i Kidd-Gilchrist w rywalizacji o nagrodę pierwszoroczniaka miesiąca pokonali m. in. Diona Waitersa (Cleveland Cavaliers), Jae Crowdera (Dallas Mavericks), Kyle Singlera (Detroit Pistons) i Jonasa Valanciunasa (Toronto Raptors).

Kopiuj link do schowka