Kevin McHale i Jeff van Gundy na celowniku Bucks

21/03/2018
Jeff Van Gundy

Milwaukee Bucks rozważają zatrudnienie nowego szkoleniowca po zakończeniu obecnego sezonu. W związku ze słabszą grą w ostatnim czasie, kończy się cierpliwość zarządu do trenera Prunty’ego. Kandydatami do jego zastąpienia są naprawdę głośne nazwiska.

Bucks w przyszłym sezonie będą przenosić się do nowej hali o nazwie Wisconsin Entertainment and Sports Centre. Dlatego rozpoczynając rozgrywki w nowym budynku chcą, aby zespół wygrywał jak najwięcej, a głośne i uznane nazwisko na ławce ma w tym tylko pomóc. Kompleks faktycznie prezentuje się nieźle:

Sponsor serwisu

Scheduled to open in fall of 2018, the Wisconsin Entertainment & Sports Center will be the Bucks’ home arena. (PHOTO: Wisconsin Entertainment & Sports Center)

Milwaukee zwolniło w tym sezonie już trenera Jasona Kidda i zastąpiło go jego asystentem, Joe Pruntym. Ten po początkowych sukcesach, obecnie zwolnił tempo i Kozły zajmują dopiero ósmą pozycję na Wschodzie. Zgodnie z doniesieniami Marca Steina, jedyne co może uratować posadę Prunty’ego to wygranie serii w playoffs. Patrząc na to, że przeciwnikiem najprawdopodobniej będą Raptors lub Celtics, ciężko uwierzyć w taki scenariusz.

Kto zatem go zastąpi? Kandydatów jest kilku, lecz na czele listy znajdują się dwaj uznani fachowcy. Pierwszym jest Jeff van Gundy, wieloletni trener i analityk telewizyjny, komentujący mecze wraz z Markiem Jacksonem i Mike’em Breenem. Jeff w swej karierze trenował Houston Rockets i New York Knicks, gdzie zasłynął z ofiarności:

Drugim z najpoważniejszych kandydatów, jest Kevin McHale. Legendarny zawodnik Celtics największe sukcesy trenerskie odnosił z Houston Rockets, skąd został zwolniony po zaledwie 11 spotkaniach sezonu 2015-16.

Pozostałymi kandydatami branymi pod uwagę, są podobno Monty Williams, a także David Fizdale. W plotkach miało pojawiać się nawet nazwisko Ricka Pitino, lecz taki scenariusz nie ma szans.

Który z tych trenerów będzie w stanie uczynić z Bucks kandydatów do tytułu? W Milwaukee potrzebują sukcesów, jeśli chcą zatrzymać Giannisa.

Natomiast jeśli chcecie zobaczyć jak faktycznie radzi sobie na ławce trener Prunty zanim zostanie zwolniony, możecie zawsze uczynić to na stronie www.iforbet.pl

Kopiuj link do schowka