Kevin Love podpisuje ogromne przedłużenie umowy z Cavs!

24/07/2018
Kevin Love Cavs

Zgodnie z informacją podaną przez Wojnarowskiego, Kevin Love podpisał właśnie przedłużenie kontraktu z Cavs, które zagwarantuje mu niemałe pieniądze.

Więc to już chyba dosyć pewne – zarząd Cleveland Cavaliers stawia na Kevina Love, jako na swojego najważniejszego gracza. Zawodnik dogadał się własnie z klubem w sprawie czteroletniego przedłużenia umowy, wartego 120 milionów dolarów. To daje jakieś 30 milionów za sezon! Pieniądze godne najlepszych graczy w tej lidze. Jeśli zsumować to z obowiązującym jeszcze rokiem kontraktu, daje to pięć lat i 145 milionów. Robi wrażenie.

Sponsor serwisu

Oznacza to, że Kevin Love już teraz zrezygnował ze swojej opcji gracza, jaką miał na sezon 2019/20, która przyniosłaby mu 24 miliony dolarów. Oznacza to także, że przez pięć lat, aż do 34. roku życia, zarabiać będzie po 30 milionów za sezon. Pierwsze wrażenie jest takie, że Love jest trochę za stary na taki kontrakt, ale przecież 29 lat to wciąż idealny dla koszykarza wiek. Takie wrażenie powstaje dlatego, że swoje najlepsze sezony ma już dawno za sobą.

Kiedy grał w Timberwolves, kręcił nieziemskie statystyki, był centralną osią zespołu. Kiedy przeszedł do Cavs, musiał się mocno poświęcić i ograniczyć swoją rolę w grze drużyny. Poświęcenie taktyczne to jednak nie wszystko. Widać gołym okiem, że Love nie jest już tak sprawny fizycznie jak kiedyś. To bardzo niepokojące, zważywszy na to, że jest jeszcze przed trzydziestką. Włodarze Cavs licza jednak z pewnością na to, że Love przypomni sobie swoje lata kariery spędzone w roli lidera Wolves i będzie to potrafił przenieść do Ohio. Być może i Wolves nic z Lovem nie osiągnęli, ale czy Cavs będą teraz walczyć o coś więcej niż awans do Playoffs?

 

Kopiuj link do schowka