Kevin Love opuści co najmniej miesiąc

30/10/2018
Love fot. Michael Dwyer/AP Photo

Cleveland Cavaliers przechodzą przez ciężki okres. Nie wygrali jeszcze żadnego spotkania, zwolnili trenera, a teraz okazuje się, że ich lider jest poważnie kontuzjowany.

Kevin Love, bo o nim mowa, najprawdopodobniej opuści następny miesiąc rozgrywek. Tak wynika z informacji, jakie dochodzą do nas z obozu Kawalerii. Skrzydłowy ma problemy z lewą stopą i z tego powodu opuścił już ostatnie dwa spotkania Cavs przeciwko Pistons i Pacers.

Sponsor serwisu

Jak donosi zarówno ESPN, jak i New York Times, Love ma kontuzjowany palec u lewej stopy i według wstępnych założeń, Cavaliers są przygotowani na to, że Kevin będzie poza grą przez co najmniej miesiąc. Sztab zespołu ma spotkać się z lekarzami w najbliższym czasie, aby sondować możliwość szybszego powrotu do gry, lecz nic nie wskazuje na taki scenariusz.

Tym bardziej, że Cavs nie wygrali jeszcze spotkania w tym sezonie, a zwolnienie trenera i niepewność co do tego, kto zastąpi Tyronna Lue raczej nie zwiększa szans na playoffy w Ohio. Dlatego też odpoczynek i spokojny powrót do optymalnej dyspozycji wygląda na lepsze rozwiązanie.

Szczególnie, że brak Kevina może pomóc Cleveland w osiągnięciu celu, który raczej prędzej niż później zacznie im przyświecać, a mianowicie tankowaniu. Kawaleria musi mieć pick w top10, aby nie stracić swojego wyboru na rzecz Atlanty. W obliczu ostatnich wydarzeń, coraz pewniejsze jednak wydaje się jego utrzymanie.

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins

Kopiuj link do schowka