Kevin Love gotowy do bycia liderem Cavaliers

13/09/2018
fot. David Liam Kyle/NBAE via Getty Images

W obliczu odejścia LeBrona Jamesa, Cleveland Cavaliers postawili wszystko na Kevina Love. Skrzydłowy twierdzi, że jest gotów na nową erę w Ohio.

Po odejściu Jamesa do Lakers, włodarze Kawalerii nie zdecydowali się na kolejne lata tankowania i wielką przebudowę. Zamiast tego postanowili powalczyć o playoffy na Wschodzie i zaoferowali Kevinowi Love ogromne przedłużenie kontraktu. W ten sposób niejako potwierdzili nową rolę skrzydłowego, jako pełnoprawnego lidera drużyny.

Sponsor serwisu

Na pytanie, czy czuję się gotów podjąć to wyzwanie, Kevin nie miał wątpliwości:

“Oczywiście. Czuję, że wszystko prowadziło właśnie do tej chwili. Szczególnie 6 lat, które spędziłem w Minnesocie, gdzie nie mieliśmy wielu weteranów, byliśmy kilkukrotnie najmłodszym zespołem w lidze. Później przejście do Cleveland, gdzie w związku z powrotem LeBrona oczekiwano od nas mistrzostwa każdego roku.”

“Teraz rozpoczyna się nowa era i to będzie wyzwanie, w końcu straciliśmy najlepszego gracza na świecie. Myślę jednak, że wielu zawodników jest podekscytowanych, nie tylko z powodu nowej szansy, ale właśnie dlatego, że będzie to takie trudne.”

Love chce się spróbować w nowej roli. Kontynuując tradycję zapoczątkowaną przez LeBrona, Kevin zebrał większość składu Cavs na wspólne treningi w Miami, aby wspólnie przygotować się do nowego sezonu. Teraz musi jeszcze udowodnić swoją rolę na boisku, co będzie zdecydowanie trudniejsze.

Minnesota Timberwolves, której liderował nigdy bowiem nie weszła nawet do playoffs. Na całe szczęście dla Kevina, Cleveland gra na Wschodzie, zatem przynajmniej w teorii tym razem powinno pójść łatwiej. Czy tak będzie?

Kopiuj link do schowka