Kerr: To nie jest nasz ostatni taniec

26/09/2018
Steve Kerr trener Golden State Warriors NBA JUSTIN SULLIVAN/GETTY IMAGES SPORT

Golden State Warriors dominują od kilku lat, lecz nie brakuje głosów, że wkrótce kluczowi gracze mogą opuścić zespół. Steve Kerr wierzy jednak, że nic takiego się nie wydarzy.

Po tym sezonie Klay Thompson, DeMarcus Cousins i Kevin Durant zostaną wolnymi agentami, zatem dywagacje na temat rozpadu Warriors mają pewne podstawy. Tym bardziej, jeśli w czerwcu nie uda im się zdobyć trzeciego tytułu z rzędu. Trener Steve Kerr ma za sobą już jeden three-peat, jako zawodnik Bulls.

Sponsor serwisu

Golden State, często porównywani są do Byków z tamtych lat i tym razem nie było inaczej. Kerr jednak odrzuca wszelkie porównania pomiędzy Warriors 2018/19 a Bulls 1997/98:

“Ostatni taniec? Mam nadzieję, że nie. Wierzę, że jeszcze trochę potańczymy.”

“Podstawową różnicą jest to, że w 1998 roku praktycznie wszyscy byliśmy wolnymi agentami po sezonie i wszyscy wiedzieliśmy, że po tym roku nas tu nie będzie, włączając w to Phila. My natomiast jesteśmy w innej sytuacji. Będzie wielu wolnych agentów, ale nie patrzymy na to, jak na ostatni wspólny taniec. Chcemy się dobrze bawić i skupić na tym sezonie, a po nim zobaczymy.”

Warriors mogą nie tylko osiągnąć three-peat, co już jest czymś wybitnym, lecz także być pierwszą drużyną od czasu dynastii Celtics w latach 60, która awansuje do pięciu finałów ligi z rzędu. Mimo wszystko Steve uważa, że nad zespołem nie ciąży żadna nadzwyczajna presja:

“Wygraliśmy trzy spośród ostatnich czterech tytułów. Nasze miejsce w historii ligi jest już bezpieczne. Nie sądzę więc, że nasi gracze powinni odczuwać większą presję z powodu szansy na three-peat. Myślę, że powinni być świadomi, jak ważny jest ten rok. Szczególnie zważywszy na to, że po sezonie mogą nadejść pewne zmiany. Nie wiemy więc co nas czeka. Czemu zatem nie cieszyć się po prostu każdym dniem tej podróży?”

Czy takie podejście okaże się receptą na sukces w najbliższych rozgrywkach? Warriors skład mają niesamowity, lecz nie bez powodu tak niewiele zespołów zdobywało three-peat, nie mówiąc już o 5 finałach z rzędu. Już w zeszłym sezonie było im niezwykle ciężko, o czym wspominali sami zawodnicy. Jak będzie w tym?

Kopiuj link do schowka