Kemba Walker na sprzedaż!

19/01/2018
Kemba Walker Charlotte Hornets USA TODAY Sports

Charlotte Hornets uaktywnili się na rynku transferowym i od razu odpalili bombę. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami skłonni są do sprzedaży swojego lidera i najlepszego zawodnika. Kemba Walker w najbliższym czasie może zmienić drużynę.

Kemba to twarz organizacji w ostatnich latach, i mimo wchodzenia dopiero w szczyt swej kariery w wielu kategoriach jest już w czołówce w historii klubu. Zawodnik z charakterem, który przez całą swoją dotychczasową karierę dobrze się rozwija, co zaowocowało powołaniem do All-Star Game w zeszłym sezonie. Całkiem zasłużonym zresztą. Hornets jednak wciąż nie są w stanie wyjść poza bycie średniakiem w lidze, a i to określenie jest czasem zbyt optymistyczne. Transfer Walkera ma oznaczać dla organizacji reset i rozpoczęcie procesu budowy zespołu od nowa.

Walker zarabia zaledwie 12 milionów rocznie do końca przyszłego sezonu zatem jest to znakomita cena za tej klasy gracza. Jednakże Hornets zamierzają razem z nim uwzględnić w wymianie jeden spośród mniej przemyślanych kontraktów, których w zespole nie brakuje.

Szerszenie rzeczywiście grubo zamierzają polecieć w najbliższym czasie. Według informacji – wcześniej podczas tego sezonu szukali chętnych na Dwighta Howarda, Marvina Williamsa, Nicolasa Batuma, czy Michaela Kidd-Gilchrista. Nie udało im się jednak znaleźć nikogo zainteresowanego. Dlatego też mają nadzieję, że wraz z Kembą pozbędą się któregoś z niewygodnych kontraktów panów powyżej.

Jak dotąd nie wiadomo, czego dokładnie oczekują w zamian Szerszenie, choć najprawdopodobniej będą to picki w drafcie i/lub młodzi perspektywiczni zawodnicy. Brak też informacji na temat tego, kto byłby zainteresowany pozyskaniem Walkera. Gdzie byście widzieli rozgrywającego z takim crossoverem?

Kopiuj link do schowka