Kemba Walker na sprzedaż!

19/01/2018
Kemba Walker Charlotte Hornets USA TODAY Sports

Charlotte Hornets uaktywnili się na rynku transferowym i od razu odpalili bombę. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami skłonni są do sprzedaży swojego lidera i najlepszego zawodnika. Kemba Walker w najbliższym czasie może zmienić drużynę.

Kemba to twarz organizacji w ostatnich latach, i mimo wchodzenia dopiero w szczyt swej kariery w wielu kategoriach jest już w czołówce w historii klubu. Zawodnik z charakterem, który przez całą swoją dotychczasową karierę dobrze się rozwija, co zaowocowało powołaniem do All-Star Game w zeszłym sezonie. Całkiem zasłużonym zresztą. Hornets jednak wciąż nie są w stanie wyjść poza bycie średniakiem w lidze, a i to określenie jest czasem zbyt optymistyczne. Transfer Walkera ma oznaczać dla organizacji reset i rozpoczęcie procesu budowy zespołu od nowa.

Sponsor serwisu

Walker zarabia zaledwie 12 milionów rocznie do końca przyszłego sezonu zatem jest to znakomita cena za tej klasy gracza. Jednakże Hornets zamierzają razem z nim uwzględnić w wymianie jeden spośród mniej przemyślanych kontraktów, których w zespole nie brakuje.

Szerszenie rzeczywiście grubo zamierzają polecieć w najbliższym czasie. Według informacji – wcześniej podczas tego sezonu szukali chętnych na Dwighta Howarda, Marvina Williamsa, Nicolasa Batuma, czy Michaela Kidd-Gilchrista. Nie udało im się jednak znaleźć nikogo zainteresowanego. Dlatego też mają nadzieję, że wraz z Kembą pozbędą się któregoś z niewygodnych kontraktów panów powyżej.

Jak dotąd nie wiadomo, czego dokładnie oczekują w zamian Szerszenie, choć najprawdopodobniej będą to picki w drafcie i/lub młodzi perspektywiczni zawodnicy. Brak też informacji na temat tego, kto byłby zainteresowany pozyskaniem Walkera. Gdzie byście widzieli rozgrywającego z takim crossoverem?

Kopiuj link do schowka