Kemba Walker chce wygrywać w Charlotte

17/08/2018
Kemba Walker fot. Getty Images

Kemba Walker nie zamierza się nigdzie ruszać. Rozgrywający Hornets ma wielkie plany w związku ze swoim obecnym zespołem i nie ma w planach odejścia do Knicks.

Walker ostatnimi czasy bardzo często pojawia się w plotkach transferowych. Trudno się temu dziwić, gdyż z całego składu Szerszeni przedstawia zdecydowanie największą wartość, a dodatkowo jego kontrakt jest niewielki jak na obecne standardy. Kemba jednak nie ma najmniejszej ochoty opuszczać swego obecnego klubu, nawet jeśli miałby zasilić szeregi New York Knicks. Rozgrywający pochodzi przecież z Bronxu, zatem gra w domu wydaje się być kusząca.

“Słyszę to już od lat. Za każdym razem, gdy wracam do domu: ‘Kiedy zaczniesz grać w domu, dla Knicks?’ Wiem, że to wyjątkowe miejsce. Byłem fanem Knicksów, gdy dorastałem. Ale po prostu nie widzę siebie w koszulce NYK, głównie dlatego, że do tej pory zakładałem tylko jedne barwy.”

Walker od momentu wejścia do ligi grał jedynie dla Charlotte. Najpierw Bobcats, obecnie Hornets. Ponadto jest na najlepszej drodze, żeby zapisać się absolutnie złotymi zgłoskami w historii klubu. Kemba jest już najlepszym strzelcem w historii drużyny, a w wielu pozostałych kategoriach znajduje się w ścisłej czołówce. Jeśli zostanie w Charlotte na kolejne kilka lat pobije jeszcze niejeden rekord. Nie to jest jednak najważniejsze dla rozgrywającego:

“Chcę dokonać w Charlotte czegoś specjalnego. Jestem tu już od 8 lat i nigdy nie byliśmy zbyt konsekwentni w wygrywaniu. Chcę po prostu stworzyć zwycięską kulturę w tym klubie. Tego pragnę – chciałbym, żeby Charlotte stało się zwycięską organizacją.”

O to może być w najbliższych latach bardzo ciężko w Północnej Karolinie. Jak do tej pory największym sukcesem w historii organizacji była druga runda playoffs. Czy z Kembą za sterami, Szerszenie zajdą kiedyś dalej? I czy Walker w ogóle zostanie w tym zespole?

Kopiuj link do schowka