Kelly Olynyk i zapasy pod koszem

20/04/2017
olynyk

Kelly Olynyk ćwiczy pod koszem zapasy… na szczęście tym razem ofiara, na którą polował środkowy Celtics, jest cała.

Gdy 2 lata temu w pierwszej rundzie play-offów Celtics grali z Cavs, Olynyk zapolował na ramię Kevina Love’a i spowodował kontuzję, przez którą gracz Cavaliers nie zagrał już w play-offach 2015 roku… sytuacja wyglądała tak:

W meczu nr 2 między Celtics i Bulls, w końcówce trzeciej kwarty, podczas rzutu Nikoli Miroticia, Olynyk przegrał walkę o pozycję przy tablicy z Robinem Lopezem, więc zastosował swój firmowy ruch – zablokował ramię Lopeza, pozwalając tym samym Horfordowi zebrać piłkę:

Na szczęście Lopezowi nic się nie stało. Środkowy ekipy z Wietrznego Miasta zanotował w meczu numer dwa 18 punktów i 8 zbiórek, natomiast Olynyk skończył z 11 punktami, 7 asystami i reputacją gracza, który brzydko fauluje.

Skoro Olynyk nie został ukarany za zachowanie 2 lata temu, jest mało prawdopodobne, by teraz został ukarany, szczególnie, że Lopezowi nic się nie stało. Jednak sędziowie i gracze zapewne będą bardziej uważać na zachowanie środkowego Celtics. Póki co, Chicago może się śmiać z Olynyka, bo Byki prowadzą 2-0 i mają przed sobą 2 mecze w United Center.

Kopiuj link do schowka