Kawhi Leonard w optymalnej dyspozycji

03/09/2018
fot. Thearon W.Henderson/Getty Images

Kawhi Leonard i jego zdrowie to dla większości z nas obecnie jedna wielka niewiadoma. Toronto Raptors jednak są pełni optymizmu w tej kwestii.

Leonard rozegrał w ubiegłym sezonie zaledwie 9 spotkań. Część meczów, skrzydłowy na pewno opuścił z powodu kontuzji mięśnia czworogłowego. Później jednak nie wiadomo do końca, czy zawodnik był dalej kontuzjowany, czy zdrowy i odmawiał gry ze względu na konflikt ze Spurs.

Faktem jest, że nie widzieliśmy go w akcji od połowy stycznia, dlatego też narosło wiele wątpliwości, co do prawdziwego stanu zdrowia zawodnika. Phil Handy, nowy asystent trenera w Raptors uważa, że Kawhi jest w pełni sił:

“Radzi sobie świetnie. Jest w świetnej formie. Wygląda dobrze, czuje się w porządku, rusza się świetnie. Nie spodziewam się żadnych problemów. Każdego dnia niezwykle ciężko pracuje- taki ma styl.”

Zdaniem Handy’ego, Kawhi ma już za sobą wszelkie problemy i spogląda tylko przed siebie:

“Tacy jak on uwielbiają rywalizować. Jakkolwiek rozegrała się ta sytuacja z San Antonio, cokolwiek tam się wydarzyło – on już o tym nie myśli. Patrzy w przyszłość i chce dać jak najwięcej organizacji Raptors.”

W Toronto z pewnością chcą wierzyć w taki scenariusz. Osobiście dopóki nie zobaczę go na parkiecie robiącego takie rzeczy dla Raptors, nie uwierzę w powrót do pełni zdrowia:

Pierwsza możliwa okazja już pod koniec miesiąca, gdy rozpocznie się preseason.

Kopiuj link do schowka