Kawhi Leonard opuści początek sezonu

14/10/2017
Kawhi Leonard San Antonio Spurs kontuzja ławka Soobum Im-USA TODAY Sports

Kiedy w ubiegłym sezonie z gry wypadł Kawhi Leonard, przygoda Spurs z playoffami szybko zakończyła się. W tym sezonie zawodnika zabraknie od początku sezonu.

Kontuzje nie omijają w tym offseason czołowych graczy. Skręcona kostka LeBrona Jamesa może powstrzymać go od zagrania w meczu otwarcia i z podobną sytuacją może borykać się Kawhi Leonard. Skrzydłowy Spurs od jakiegoś czasu zmaga się z kontuzją ścięgna czworogłowego uda.

Oficjalna informacja jest taka, że Leonard nie pojawi się na parkiecie w pierwszym dla Spurs meczu sezonu regularnego. Będzie to spotkanie przeciwko Wolves, które rozegrane zostanie już w najbliższą środę w San Antonio.

Leonard jest poza cyklem treningowym już od początku obozu przygotowawczego. Oznacza to, że Kawhi przystąpi do sezonu bez odpowiedniego przygotowania, a jego powrót do dobrej dyspozycji może być okupiony stosunkowo długim czasem.

Najbardziej niepokojący jest fakt, że do wiadomości w ogóle nie została podana szacowana data powrotu gwiazdy Ostróg na parkiet. Powodem jest prawdopodobnie fakt, że sam klub nie jest w stanie ocenić, jak szybko ich najważniejszy zawodnik będzie zdolny do gry. Dobitnie skomentował to trener Gregg Popovich:

Nie oceniam tego. Wciąż się rehabilituje – będzie gotowy jak będzie gotowy. Nie będę próbował tego oszacować.”

Kopiuj link do schowka