Kawhi Leonard mocno wszedł w sezon – kibice skandują ‘MVP!’

20/10/2018
Kawhi Leonard Rick Madonik / Toronto Star

Czy powinniśmy na tym etapie sezonu zaczynać dyskusję o MVP? Zdecydowanie nie. Czy kibice Raptors się z tym zgadzają? Nie zupełnie.

Czy ktoś jeszcze pamięta jak ocenialiśmy wymianę pomiędzy Spurs i Raptors na gorąco? Dużo mówiło się wtedy o tym, jak zachował się Masai Ujiri względem DeMara DeRozana, ale z perspektywy stricte sportowej najgłośniejsza była opinia, że Raptors podejmują ryzyko. Nie tylko dlatego, że Kawhi Leonard może za rok zmienić klub, ale też dlatego, że długo nie był zdrowy i może nie wrócić od razu na najwyższy poziom.

Sponsor serwisu

źródło:TouTube/House of Highlights

Dziś, po dwóch wygranych meczach sezonu regularnego Raptors, do których w ogromnym stopniu przyczynił się Kawhi Leonard, obawy o zdrowie chyba zniknęły – przynajmniej na razie. W dwóch spotkaniach Kawhi średnio notuje 27,5 punktu, aż 11,5 zbiórki i 2,5 asysty na mecz (chwilowo wygląda to jak linijka jakiegoś centra). Jak do tej pory wszystkie piątki jakie wystawił na parkiet Nick Nurse, a w których skład wchodził Kawhi Leonard, mają +/- na poziomie +30.

Fani kanadyjskiego klubu z pewnością odetchnęli z ulgą i chwilowo są wniebowzięci. Czy dziwi mnie ich euforyczna radość? Ani trochę – przy okazji zwycięstwa nad Boston Celtics (którzy są ich najpoważniejszym rywalem w konferencji) kibice skandowali w stronę Kawhi Leonarda ‘M-V-P’. Kawhi jednak jak to Kawhi – studzi entuzjazm kibiców:

“Jest jeszcze trochę za wcześnie. To dopiero drugi mecz sezonu, ale doceniam wsparcie. Kiedy w przeszłości przyjeżdżałem tu grać jako gość, widziałem jak żywa potrafi być ta hala, jakie wsparcie potrafią okazać kibice Raptors. Reakcja fanów nie zaskoczyła mnie więc jakoś szczególnie. Jedyne co mnie zaskoczyło, to przyśpiewka ‘M-V-P’ na tak wczesnym etapie sezonu, ale rozumiem podekscytowanie i oczekiwania kibiców.”

źródło:TouTube/AQUPAS Highlights

Mamy za sobą dopiero początek sezonu, ale kilku zawodników weszło w niego naprawdę mocno. Tacy gracze jak Giannis Antetokounmpo, Anthony Davis, czy właśnie Leonard, jeśli utrzymają poziom to z pewnością pojawią się w dyskusji o MVP. Jak jednak zauważył Kawhi, jest na to trochę za wcześnie. Co nie zienia faktu, że to zawsze miło, kiedy kibice stoją za tobą murem tak bardzo, że już wręczają ci tę nagrodę – choćby symbolicznie.

Kopiuj link do schowka