Kawhi Leonard jednak wróci do gry!

27/02/2018
Kawhi Leonard fot. Soobum Im / USA TODAY Sports

W ubiegłym tygodniu wiele było niezbyt optymistycznych doniesień, które stwierdzały, że Kawhi już nie wróci do gry w tym sezonie, a jego relacje z klubem się bardzo pogorszyły. Dziś jednak słyszymy coś zupełnie innego.

Zarówno Michael C. Wright jak i Adrian Wojnarowski z ESPN donoszą, że skrzydłowy San Antonio Spurs w najbliższym czasie wróci do trenowania razem z drużyną. Ma się to wydarzyć jeszcze w tym tygodniu. Co więcej, wysoce prawdopodobne jest, że Kawhi Leonard wróci do gry w marcu.

Te doniesienia są bardzo optymistyczne, ale w kontekście wiadomości, które płynęły do nas w ostatnim czasie – również bardzo zaskakujące. Mówiło się o tym, że kłopoty z mięśniem czworogłowym Leonarda są znacznie bardziej złożone niż zakładano. Co więcej, sam zawodnik miał nie do końca zaufać ekspertyzom lekarzy Spurs, którzy chcieli go dopuścić do gry. Dlatego też Kawhi postanowił zasięgnąć opinii niezależnych lekarzy. Nie jest to może wielka afera, ale w spokojnym i uporządkowanym uniwersum San Antonio Spurs jest to wydarzenie praktycznie bez precedensu.

Wszystkie te niejasności były o tyle ciekawe, że kontrakt Kawhi Leonarda jest gwarantowany tylko do bieżącego sezonu – przyszłe rozgrywki to opcja gracza w jego umowie. 21,9 miliona dolarów to spore pieniądze, ale Kawhi może liczyć na maksymalną umowę praktycznie od każdego zespołu. Dlatego też niejednoznaczne relacje z klubem mogły sugerować, że skrzydłowy będzie chciał przetestować rynek w najbliższe wakacje. Teraz jednak, kiedy narracja trochę się zmienia, temat pewnie zniknie. Należy jednak mieć z tyłu głowy, że skromny i nieśmiały Kawhi w pewnym momencie nie potrafił się dogadać ze swoim klubem.

 

Kopiuj link do schowka