Kawhi Leonard na wylocie ze Spurs! Chce trafić do LA!

15/06/2018
Kawhi SLAMonline

Zgodnie z doniesieniami Chrisa Haynesa z ESPN, ligowe źródła mówią o tym, że Kawhi Leonard wyraził już chęć odejścia z San Antonio.

Zgodnie z informacjami pozyskanymi przez Haynesa, Kawhi jest mocno sfrustrowany tym, w jaki sposób klub potraktował go w sytuacji, kiedy nabawił się kontuzji mięśnia czworogłowego. Zawodnik ma czuć wyraźnie, że w momencie kiedy zasięgnął opinii niezależnego lekarza, Spurs odwrócili się od niego i relacje zaczęły być chłodne.

Kolejne ciekawe informacje podaje Adrian Wojnarowski. Kawhi Leonard zdecydowanie najchętniej widziałby siebie w Los Angeles – przy czym zdecydowanie wolałby Lakers. Jeziorowcy mają w swoim salary miejsce na maksymalny kontrakt, ale Kawhi nie będzie jeszcze wolnym agentem. Przypomnijmy, że Leonard urodził się w Riverside – kilkadziesiąt kilometrów od Los Angeles.

Źródła związane z klubem podają, że sam Kawhi nie poprosił klubu o wymianę – w świetle wcześniejszego doniesienia wydaje się jednak, że jest to tylko kwestia czasu. Już teraz mówi się o tym, że kiedy Kawhi pojawi się w rozmowach transferowych, bardzo mocno będą o niego zabiegać Boston Celtics, którzy już w ostatnim okienku podejmowali próby pozyskania go.

Na przestrzeni sezonu przypuszczaliśmy, że relacje pomiędzy nim a klubem nie układają się wzorowo. Fakt, że Kawhi Leonarda nie było z drużyną nawet w czasie playoffów był bardzo wymowny. Okazuje się jednak, że relacje były popsute na tyle, że sprawy nie załatwił nawet supermax, którego przecież Spurs mieli swojej gwieździe jak najszybciej zaoferować. Leonard będzie wolnym agentem za rok, po nadchodzącym sezonie. Skoro już teraz postawił jednak sprawę jasno, Spurs najpewniej go wymienią, by mieć w zamian jakąś wymierną korzyść.

Kopiuj link do schowka