Kawhi jest uparty – za rok na 100% trafi do Los Angeles

20/06/2018
Kawhi Leonard

Od około tygodnia wiemy, że Kawhi Leonard chce odejść z San Antonio Spurs i klub musi handlować jego ostatnim rokiem umowy. Koszykarz bardzo mocno jednak naciska na to, żeby było to Los Angeles. Już teraz zapewnia, że i tak się tam pojawi – jak nie w wymianie, to jako wolny agent.

Kawhi Leonard nie ułatwia pracy włodarzom San Antonio Spurs. Tak jakby handlowaniem roczną, wysoką umową kontuzjowanego, sfrustrowanego gracza nie było ciężkie, Leonard dokłada klubowi kolejnych trudności. Wspomniał już, że najbardziej chciałby trafić do Los Angeles, co z miejsca obniżyło jego wartość transferową, gdyż kluby spoza LA wiedzą, jak małe szanse mają na zatrzymanie gracza na dłużej. Spurs mogą jednak wysłać Kawhi Leonarda tam, gdzie tylko będą chcieli. Zgodnie z tym co mówi Adrian Wojnarowski z ESPN, zawodnik zamierza na wstępie informować każdy ewentualny zespół, do którego miałby trafić, że za rok na rynku wolnych agentów odejdzie do Los Angeles. Szaleństwo!

Sponsor serwisu

Kawhi bardzo chciałby trafić do Los Angeles ze wskazaniem na Lakers. Kilka źródeł potwierdziło już jednak, że Spurs nie bardzo chcą wymieniać go do Lakers. najprawdopodobniej nie widzą możliwości, by Jeziorowcy byli w stanie złożyć satysfakcjonującą ich ofertę. Problem polega na tym, że teraz pewnie nikt inny żadnej oferty już nie złoży. Po co oddawać cokolwiek za rok Kawhi Leonarda, który myślami i tak będzie już w słonecznej Kalifornii? Na dodatek to niepewne zdrowie.

Gregg Popovich spotkał się we wtorek z zawodnikiem – niedługo później media obiegła wieść, że Kawhi będzie wprost informował potencjalnych kupców o swoich zamiarach, podkopując pozycję negocjacyjną Spurs. Nie wiadomo, czy wynika to bezpośrednio z tego, co wydarzyło się w czasie spotkania, ale na ten moment zachowanie Kawhi Leonarda wygląda na czystą złośliwość w stosunku do swojego macierzystego klubu.

Kopiuj link do schowka