Karuzela transferowa rusza – Gortat w LA Clippers!

27/06/2018
Marcin Gortat

Nie musieliśmy długo czekać na pierwsze transfery w Off-season 2018. Zaledwie kilka minut temu Adrian Wojnarowski z ESPN przekazał informację o transferze, w wyniku którego Marcin Gortat zostanie wymieniony za Austina Riversa.

Około godziny 1:30 czasu polskiego pojawiły się pierwsze informacje o wymianie pomiędzy Los Angeles Clippers i Washington Wizards. Transfer z udziałem Gortata nie jest jednak niespodzianką – większość ekspertów była przekonana, iż to, kiedy “Polish Hammer” opuści zespół ze stolicy USA, jest tylko kwestią czasu. Zanosiło się na to od dłuższego czasu, między innymi po dosyć ostrej wymianie zdań między środkowym Wizards, a Johnem Wallem, do której doszło za pośrednictwem mediów. Jedyny Polak grający obecnie w lidze NBA rozegrał pięć lat w drużynie “Czarodziejów”, jednakże niedawno zakończone rozgrywki były dla niego zdecydowanie słabsze. Jego 8.4 punktu na mecz jest najgorszym wynikiem od 2010 roku, gdy reprezentował barwy Orlando Magic. Kontrakt Gortata (podpisany w 2014 roku) obowiązywać będzie jeszcze tylko przez rok. Za rozgrywki w sezonie zasadniczym 2018-19 zarobi 13,5 miliona dolarów. Co więcej, Zach Lowe z ESPN uważa, iż jest to pierwszy krok w kierunku wymiany z udziałem DeAndre Jordana.

Sponsor serwisu

Natomiast 25-letni Austin Rivers opuszcza Los Angeles po najlepszym sezonie w swojej karierze. 15.1 punktu, 4.0 asysty i 2.4 zbiórki na mecz miały ogromne znaczenie w kwestii walki Clippers o Playoffs. Nękani kontuzjami podopieczni Doca Riversa zajęli ostatecznie dziesiąte miejsce w Konferencji Zachodniej, a w międzyczasie z klubu odszedł Blake Griffin. Kontrakt Riversa obowiązuje podobnie jak w przypadku Gortata do końca sezonu 2018-19, jednak syn obecnego trenera Clippers posiada opcję zawodnika. Na razie nie mamy żadnej informacji, czy zdecyduje się z niej skorzystać.

Kopiuj link do schowka