Karl Malone: Mitchell pobije wiele moich rekordów

30/04/2018
fot. Gene Sweeney Jr/Getty Images

Donovan Mitchell w pierwszej rundzie przeciwko OKC pobił rekord Utah Jazz w ilości punktów zdobytych przez debiutanta w playoffs. Poprzedni rekordzista Karl Malone twierdzi, że to dopiero początek rekordów Mitchella.

Malone ustanowił rekord organizacji Jazz w 1986 roku w meczu przeciwko Dallas Mavericks, w którym zdobył 31 punktów. Mitcehll poprawił ten wynik w spotkaniu numer 4 z Thunder gdzie zdobył 33 punkty. Następnie jednak w kluczowym Game 6 jeszcze wyśrubował ten rekord zaliczając 38 oczek.

Sponsor serwisu

Zapytany o utratę swojego rekordu, popularny Mailman stwierdził, że to dopiero początek:

“To zapewne nie jest ostatni mój rekord jaki pobije. Wszelkie rekordy są ciągle poprawiane. Najprawdopodobniej pobije jeszcze wiele moich osiągnięć.”

Donovan podkreślał, że to dla niego wielki honor, aby poprawić osiągnięcie wybitnego skrzydłowego, lecz skupia się na wygrywaniu meczów i serii. Jeśli jednak chce pobić wszystkie, albo przynajmniej większość rekordów Karla, to długa droga przed nim. Malone bowiem przewodzi Jazz w wielu kategoriach. W końcu spędził tam 19 sezonów. Skrzydłowy prowadzi między innymi w: punktach, minutach, trafionych rzutach z gry, rzutach osobistych, ale takę na przykład w stratach, czy faulach.

Mailman zdobył także 2 nagrody MVP w barwach Jazzmanów. Najważniejsza jest jednak inna kategoria, za którą Karl z pewnością oddałby wszystkie rekordy. Mistrzostwo NBA. W tej kwestii Mitchell będzie miał jeszcze wiele okazji do zawieszenia pierwszego banneru mistrzowskiego w Salt Lake City. Tym przyćmi każdy rekord Malone’a. Czy jednak mu się to powiedzie?

Kopiuj link do schowka