Karl-Anthony Towns przedłużył kontrakt

23/09/2018
Karl-Anthony Towns Zhong Zhi/Getty Images

Karl-Anthony Towns nigdzie się nie wybiera. Środkowy podpisał właśnie maksymalne przedłużenie umowy z Minnesotą Timberwolves.

Towns i szefostwo Leśnych Wilków dogadało się w sobotę w sprawie nowego kontraktu. 22-letni center dostał najwyższą możliwą ofertę, czyli 190 milionów dolarów płatnych w ciągu kolejnych pięciu lat. Co najważniejsze dla samego zespołu, umowa ta nie zawiera opcji gracza.

Sponsor serwisu

KAT wydał specjalne oświadczenie, w którym podkreślił swoje przywiązanie i podziękował fanom:

“25 czerwca 2015 roku zostałem wybrany w drafcie przez Minnesotę z którą zobowiązałem się umową. Teraz 22 września 2018 roku znów zobowiązałem się na grę w Wolves i czuję dokładnie to samo podekscytowanie co kilka lat wcześniej.”

“Obiecuję fanom, kolegom z drużyny i całej organizacji kontynuować wizję człowieka, który we mnie uwierzył, Flipa Saundersa. To dla was fani Timberwolves. Dziękuję Wam.”

Co ważne, aby otrzymać pełne 190 milionów, KAT w przyszłym roku musi spełnić jeden z trzech warunków: MVP, DPOTY, lub wybór do zespołu All-NBA. Jeśli do tego nie dojdzie, środkowy maksymalnie otrzyma 158 milionów dolarów.

Oczywiście decyzja o podpisaniu nowego kontraktu przez Townsa jest spowodowana praktycznie pewnym odejściem Jimmy’ego Butlera. Zgodnie z ostatnimi doniesieniami konflikt pomiędzy tą dwójką jest absolutnie niemożliwy do rozwiązania. KAT uzależniał podpisanie przedłużenia od odejścia Butlera.

Teraz, kiedy Jimmy odmówił pojawienia się na obozie przedsezonowym i udziału w Media Day, nie ma już żadnych wątpliwości, że nie rozpocznie sezonu w barwach Wolves.

Kopiuj link do schowka