Karl-Anthony Towns bliski maksymalnego przedłużenia

12/07/2018
Karl-Anthony Towns

Zgodnie z doniesieniami Michaela Scotto z The Atletic, Karl-Anthony Towns rozmawia z Timberwolves o przedłużeniu swojego kontraktu.

Minnesota Timberwolves podpisała już ostatnio jeden maksymalny kontrakt. Andrew Wiggins, będąc u schyłku swojej debiutanckiej umowy, podpisał kontrakt na pięć lat, wart łącznie prawie 147 milionów dolarów. Mówi się o tym, że przedłużenie umowy o którym dyskutuje Towns z klubem ma być bardzo zbliżone w formie właśnie do umowy Wigginsa.

Sponsor serwisu

Taki rozwój wypadków może oznaczać tylko jedno – Jimmy Butler nie zostanie w Minnesocie na długo. Przyszły sezon jest ostatnim gwarantowanym w kontrakcie Butlera. Rozgrywki 2019/20 to już opcja zawodnika. Zważywszy na to, że w ostatnim czasie Butler wprost mówił o swoim negatywnym nastawieniu do kolegów z zespołu, możemy przypuszczać, że nie zgodzi się na przedłużenie kontraktu za niższe pieniądze. W końcu dwie maksymalne umowy w salary cap Wolves mocno ograniczż im pole manewru.

Karl-Anthony Towns, wybrany w drafcie 2015 z pierwszym numerem przez Wolves, rzeczywiście z perspektywy kilku lat wygląda jak najlepszy zawodnik z tamtego naboru. Już w przeciągu trzech pierwszych sezonów notował on 21,6 punktu, 11,7 zbiórki 2,4 asysty i 1,4 bloku na mecz, rzucając przy tym na skuteczności prawie 40% za trzy. W wieku 22 lat już zdążył zaliczyć występ w Meczu Gwiazd i znaleźć się w All-NBA Team. Pięcioletni, maksymalny kontrakt zapewni mu pozycję franchise playera i będzie to pewnie trochę lepsza decyzja, niż podobna umowa dla Wigginsa.

Kopiuj link do schowka