Kanter: Giannis zachowuje się jak dziecko

29/12/2018
Enes Kanter Giannis Antetokounmpo scuffle fot. Benny Sieu-USA TODAY Sports

Giannis Antetokounmpo ma wielu fanów, lecz Enes Kanter z pewnością się do nich nie zalicza. Nie po ostatnim spotkaniu obu panów.

Kanter miał małe starcie z Giannisem poprzedniej nocy, kiedy to Bucks podejmowali u siebie New York Knicks. Do zdarzenia doszło w początkowych minutach czwartej kwarty. Kiedy Antek wchodził na kosz, Enes dosyć ostro potraktował przeciwnika nie sprawiając zbyt wielkiego zainteresowania piłką.

Sponsor serwisu

Źródło: Twitter.com/SportsCenter

Panowie wymienili kilka zdań patrząc sobie przez chwilę głęboko w oczy, zanim zostali rozdzieleni. Obaj otrzymali za to przewinienie techniczne, Kanter natomiast chwilę później otrzymał drugi faul techniczny i został wyrzucony z boiska. Środkowy nie był oczywiście zachwycony z tego powodu:

“To złoty chłopiec. Złote dziecko. Nie próbuję specjalnie walczyć z All-Starami, to się po prostu dzieje. Gdyby to był ktoś inny, zareagowałbym tak samo. Oczywiście on jest złotym dzieckiem, więc dali mi dwa przewinienia techniczne. Ok, trudno.”

Center Knicks miał pewne zarzuty w stosunku do Antka już w kontekście wcześniejszych spotkań pomiędzy Milwaukee i Nowym Jorkiem. Chodzi oczywiście o słynną już sytuację z Mario Hezonją, przechodzącym nad Giannisem niczym Allen Iverson nad Tyronnem Lue.

Źródło: youtube.com/House of Highlights

Antetokounmpo odgrażał się później w pomeczowych wywiadach, co strasznie zirytowało Enesa:

“Byłem wściekły, bo co z ciebie za zawodnik? Nie dostał lekcji PR-u? Nie można iść do mediów i powiedzieć, że kogoś uderzysz. Niezależnie, czy jesteś najlepszy czy najgorszy na świecie nie możesz tak mówić o moich kolegach z drużyny. To kandydat do MVP, a zachował się jak dziecko.”

Kolejne spotkanie tych dwóch drużyn dopiero w następnym sezonie, ale możemy być pewni, że emocji w nim nie zabraknie.

 

Kopiuj link do schowka