Josh Smith i Blake Griffin zawodnikami tygodnia

10/12/2012
Josh Smith

Josh Smith /fot. Flickr

Kolejny tydzień sezonu zasadniczego w NBA minął i po raz kolejny wybrano najlepszych zawodników tygodnia. Tym razem są to Josh Smith i Blake Griffin.

Prowadzeni przez Smitha Atlanta Hawks mogą pochwalić się bilansem 3-0. O ile wygrana nad Washington Wizards przyszła Jastrzębiom łatwo, a Smith zebrał najwięcej piłek w sezonie 15, o tyle walka z Memphis Grizzlies nie należała do najprostszych (24 pkt, 8 zb, 4 ast, 3 prze).
Josh notował średnio 21 punktów, 12 zbiórek i 2 przechwyty na mecz.
W walce o tytuł najlepszego gracza ubiegłego tygodnia w konferencji wschodniej pokonał między innymi Rajona Rondo (Boston Celtics), Ala Horforda (Atlanta Hawks), Joakima Noah (Chicago Bulls) oraz Glena Davisa (Orlando Magic).
[reklama]
Blake Griffin wraz z Chrisem Paulem poprowadził Clippers do bilansu 4-0. Dwukrotnie zdobył double-double w meczach przeciwko Utah Jazz (30 punktów, 11 zbiórek) oraz Dallas Mavericks (19 punktów, 13 zbiórek). W tym tygodniu notował średnio 23 punkty, 10 zbiórek, 2.5 przechwytu na mecz. Warto nadmienić, że dwukrotnie otarł się o double-double (w meczu przeciwko Suns zabrakło 2 zbiórek, a przeciwko Raptors 1 zbiórki).
W rywalizacji o najlepszego gracza konferencji zachodniej przegrali z nim Kevin Durant, Russell Westbrook (Oklahoma City Thunder), Demarcus Cousins (Sacramento Kings) oraz Tony Parker (San Antonio Spurs).

@MarzecPatryk Twitter

Kopiuj link do schowka