“Jordan Rules” – Najważniejsza sportowa książka roku

17/10/2018
Michael Jordan

Już 27.10 czeka nas polska premiera jednej z najważniejszych koszykarskich książek, jakie przetłumaczono na nasz ojczysty język – “Jordan Rules”.

Jordan Rules

“Jordan Rules” to historia pierwszego mistrzostwa legendarnych Chicago Bulls pod wodzą Michaela Jordana – pełna zakulisowych historii, spisanych przez dziennikarza będącego wewnątrz mistrzowskiej drużyny. Bez wątpienia jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana MJ#23. W Stanach Zjednoczonych książka odniosła duży sukces – w dużej mierze dzięki temu, że bez ogródek opowiada o tym, jak ciężki charakter Michaela Jordana był jednocześnie utrapieniem, jak i szansą na odniesienie sukcesu dla całego zespołu.

Książka wyszło spod pióra Sama Smitha już w 1992 roku – traktowała więc o wydarzeniach współczesnych. Dziś jednak, pozycja ta wydaje się chyba jeszcze bardziej wartościowa – z historycznego punktu widzenia jest to wspaniała szansa na to, by przyjrzeć się fenomenowi Michaela Jordana bez czasowego dystansu, więc de facto zbliżyć się do niego możliwie jak najbardziej.

Źródło:YouTube/m2e1iriko

Kopiuj link do schowka