Joakim Noah wraca do NBA!

30/11/2018
Noah returns to NBA fot. Michael Reaves/Getty Images

Joakim Noah z powrotem na parkietach NBA. Francuski środkowy oficjalnie podpisał kontrakt z Memphis Grizzlies.

Jak donosi Shams Charania z The Atlethic, Noah związał się jednoroczną umową za minimum dla weterana z zespołem z Tennessee.

Sponsor serwisu

O całej sprawie informowaliśmy już wcześniej, lecz teraz zawodnik oficjalnie złożył podpis pod umową i tym samym przypieczętował swój powrót do najlepszej ligi świata. Teoretycznie jego rozłąka z NBA nie trwała długo, bo New York Knicks zwolnili centra w październiku. Faktycznie jednak Joakim już w zeszłym sezonie był poza ligą, a ostatni raz na parkiet wybiegł 23 stycznia.

Dla Memphis to bardzo dobry ruch. Za małe pieniądze mają niezwykle zmotywowanego zawodnika, który z pewnością będzie chciał udowodnić, że wciąż potrafi grać. Jego energia i defensywne talenty z pewnością świetnie odnajdą się w obronie Miśków, a w ataku Joakim może dostarczyć wiele dobrego swoim przeglądem parkietu i podaniami, z których słynął jeszcze w Chicago.

Źródło:Youtube.com/Konrad Kaźmierczyk

Ponadto Grizzlies zyskują doświadczonego zastępcę dla Marca Gasola, co powinno odciążyć Hiszpana. Wszystko to jednak przy założeniu, że Noah pozostanie zdrowy, z czym bywały problemy w przeszłości.

Jaką wersję Joakima zobaczymy w Grizzlies? I ile paliwa zostało mu jeszcze w baku?

Kopiuj link do schowka