JJ Redick zostaje w Philadelphii 76ers

02/07/2018
redick

Według doniesień Adriana Wojnarowskiego z ESPN, JJ Redick podpisze kolejną umowę z Sixers i zobaczymy go w Philly w kolejnym sezonie.

Był plan sprowadzenia do Filadelfii LeBrona Jamesa, plan sprowadzenia Paula George’a – żaden plan pozyskania kolejnej gwiazdy się nie powiódł. Jako że nieudany plan pozostawił po sobie sporo pieniędzy w salary cap, była możliwość by zostawić w składzie JJ Redicka. Doświadczony strzelec podpisze z klubem kolejny jednoroczny kontrakt, który według Wojnarowskiego opiewać będzie na 12-13 milionów dolarów.

Sponsor serwisu

Redick w ubiegłym sezonie rozegrał swój pierwszy rok w zespole Szóstek i okazał się bardzo kompetentnym wzmocnieniem dla Embiida i spółki. W swoim 12. roku gry notował rekordowe 17,1 punktu 2,5 zbiórki i 3 asysty, trafiając 42% rzutów z dystansu. Zwłaszcza rzuty z dystansu są w tej ekipie istotną pomocą i podobnie będzie zapewne w przyszłym sezonie – w końcu skład najprawdopodobniej się za bardzo nie zmieni.

Najciekawszą historią jest oczywiście rozmiar tej umowy. Jak dobrze pamiętamy, przed rokiem Redick również otrzymał jednoroczną umowę. Tamta jednak opiewała na 23 miliony dolarów, co – przy całym szacunku dla umiejętności zawodnika – jest kwotą nieprzyzwoicie wysoką. Sixers jednak pieniądze mieli, a na lepszego gracza liczyć nie mogli. Dziś zawodnik w zamian za sowitą wypłatę sprzed roku poszedł na pewne ustępstwa i dzięki temu Sixers po podpisaniu weterana wciąż mają jeszcze możliwości, by dodać kilku graczy i wzmocnić jeszcze troszkę swoją rotację.

Kopiuj link do schowka