Jimmy Butler nie wyklucza przejścia do Los Angeles Lakers

25/08/2018
Jimmy Butler LeBron James AP Photo/Jim Mone

Żeby wygrać cokolwiek w obecnej NBA, potrzeba gwiazdy i to nie jednej, a kilku. Czy w myśl tej zasady Jimmy Butler może pomóc LeBronowi coś wygrać?

Wszyscy wiemy, jak wygląda sytuacja w obecnych Lakers. LeBron James nie ma w tym momencie w składzie zawodników, którzy zagwarantują mu walkę o najwyższe cele. Jeziorowcy będą mu jednak w stanie zagwarantować kolegów na wysokim poziomie za rok. Opcji jest przynajmniej kilka, a jedną z nich okazuje się być Jimmy Butler.

Sponsor serwisu

Jak wiemy, w ostatnim czasie atmosfera w szatni Timberwolves nie jest najlepsza – Jimmy Butler nie dogaduje się z młodszymi kolegami i na podstawie jego ostatnich wypowiedzi można dojść do wniosku, że będzie on szukał możliwości zmiany klubu. Nie podpisał on z Leśnymi Wilkami przedłużenia kontraktu, więc przyszły sezon będzie ostatnim gwarantowanym w jego umowie. Już za rok może więc być wolnym agentem i kto wie, czy jego destynacją nie okaże się Los Angeles. Zgodnie z tym, co pisze w swoim artykule Eric Pincus z Bleacher Report, źródła bliskie zawodnikowi mówią o zainteresowaniu ze strony Butlera dołączeniem do LeBrona w Lakers.

Wcześniej pojawiające się przypuszczenia łączyły Butlera z Kyrie Irvingiem. Obaj koszykarze są dobrymi kolegami i zgodnie ze słowami tego drugiego, spróbują za rok wylądować w jednym zespole. Są to raczej doniesienia sprzeczne, bo trudno wyobrazić sobie, że Kyrie dołącza razem z Butlerem do LeBrona, przed którym przecież uciekał, żeby nie grać w jego cieniu.

Plany Jimmiego Butlera mają oczywiście kluczowe znaczenie dla jego przyszłej kariery, ale jak na razie decyzja co do jego losów należy do Timberwolves. Jeśli są oni przekonani o jego rychłym odejściu, powinni spróbować go wymienić jeszcze w czasie trwania przyszłego sezonu. W takim przypadku to do klubu należy decyzja odnośnie tego, gdzie wyląduje Butler – przynajmniej do końca sezonu 2018/19.

Jeśli się nad tym jednak zastanowić, to mogą być to właśnie Lakers. Jimmy Butler ma w rękawie asa, jakim jest opcja gracza na sezon 2019/20. Poza tym, podobnie jak Kawhi, może nie być kuszącym zawodnikiem do pozyskania w wymianie, jeśli nie wyrazi chęci zostania w nowym klubie na dłużej. Lakers mają na tym polu przewagę, a na dodatek mają młodych graczy, których mogą oddać za niezadowolonego All-Stara. To samo mówiliśmy odnośnie Kawhi Leonarda i trafił on do Raptors. Nie wykluczone jednak, że tym razem Lakers spróbują ponownie i się uda.

Kopiuj link do schowka