Jeremy Lin mentorem dla Trae Younga?

13/08/2018
fot. Mark Rebilas/USA TODAY Sports

Trae Young wchodzi do ligi z wielkimi oczekiwaniami. Żeby choć w części być w stanie im sprostać, musi się wiele nauczyć. Jednym z jego mentorów ma podobno zostać Jeremy Lin.

Lin dosyć zaskakująco został wymieniony tego lata do Atlanty Hawks. W związku z tym, Jastrzębie postawiły w drafcie na Trae Younga, od razu pojawiły się spekulacje, czy ta dwójka będzie występować razem i czy nie pojawią się żadne konflikty już na starcie nowego sezonu.

Debiutant Hawks wyklucza jednak taki scenariusz. Jego zdaniem, nie powinno być żadnych problemów:

“Myślę, że będziemy razem dobrze współpracować. To jest zespół w przebudowie, więc będziemy testować różne rozwiązania. Niektóre się powiodą, niektóre nie, ale zrobimy co w naszej mocy, aby odwrócić losy tej organizacji.”

Podobnego zdania jest również Lin:

“Wiem, że Hawks zamierzają wystawiać nas wspólnie na parkiet. Grałem w ten sposób już w Lakers, Rockets i Hornets, więc wiem, że jako dwaj rozgrywający możemy grać razem bardzo szybko. Trae jest bardzo utalentowany. Myślę, że mogę mu bardzo pomóc i podzielić się swym doświadczeniem z NBA.”

Granie tą parą jednocześnie na obwodzie nie wygląda na najlepszy pomysł. O ile gra Jastrzębi z pewnością byłaby zauważalnie szybsza, to brak pierwszej linii obrony stałby się równie widoczny. Mimo wszystko, podobnie optymistycznie do sprawy podchodzi sam Young, który chce od Lina nauczyć się jak najwięcej:

“Z tego co słyszałem, Jeremy będzie dla mnie znakomitym mentorem. Rozmawialiśmy i to w porządku gość. Był już na szczycie i na dnie. Doświadczył praktycznie wszystkiego, więc planuje się od niego wiele nauczyć.”

O ile o trudnych początkach i niezbyt kolorowym starcie w NBA, Jeremy może wiele opowiedzieć Youngowi, o tyle kwestia sukcesów sprowadza się w zasadzie tylko do krótkiego okresu Linsanity. Co jak co, ale Trae chciałby chyba osiągnąć więcej w swojej karierze. A jeśli szuka wsparcia weterana, to może więcej będzie w stanie przekazać mu Vince Carter.

Kopiuj link do schowka